ЯГОТИНСЬКА М╤СЬКА РАДА
оф╕ц╕йний сайт
17-12-2017 02:32
ЗВ╤Т М╤СЬКОГО ГОЛОВИ 2016 РОКУ

ШАНОВН╤ ЯГОТИНЦ╤!

25 жовтня 2015 року в╕дбулися вибори до м╕сцевих рад. Вдруге посп╕ль громада м╕ста висловила мен╕ дов╕ру очолювати ╖╖ та представляти ╕нтереси. В╕дпов╕дно до чинного законодавства дозвольте в╕дзв╕тувати про свою роботу за пер╕од з листопада 2015 року по листопад 2016 року.

Хочу зазначити, що це не персональний зв╕т одн╕╓╖ людини – м╕ського голови. Це щоденна, систематична, кроп╕тка робота тисяч яготинц╕в, як╕ кожного дня працюють над розбудовою нашого м╕ста.
Нин╕ наша кра╖на та ми вс╕ пережива╓мо нелегк╕ часи. Часи боротьби та гартування ново╖ якост╕ держави, ново╖ якост╕ народу, ново╖ якост╕ стосунк╕в м╕ж державою та людьми. Зм╕ни торкнулися ус╕х сфер сусп╕льного життя.

Пройдений р╕к був важким ╕ вкрай непростим для кожного жителя м╕ста та Укра╖ни в ц╕лому. Однак життя продовжу╓ться ╕ основн╕ завдання, як╕ стоять перед м╕ською владою намагалися виконувати. Робота м╕сько╖ ради, виконавчого ком╕тету протягом зв╕тного року, як ╕ вс╕х попередн╕х рок╕в, спрямовувалась на вир╕шення таких основних напрям╕в: виконання м╕ського бюджету, забезпечення роботи галузей житлово-комунального господарства у сфер╕ надання як╕сних послуг населенню м╕ста; покращення благоустрою м╕ста (буд╕вництво та ремонт дор╕г, осв╕тлення вулиць тощо).

Я, як м╕ський голова, будувала свою роботу так, щоб ус╕ ми: ╕ депутати, ╕ кер╕вники р╕зних р╕вн╕в, ╕ жител╕ м╕ста – були активними учасниками у процесах розвитку нашого м╕ста.

ОРГАН╤ЗАЦ╤Я РОБОТИ ЯГОТИНСЬКО╥ М╤СЬКО╥ РАДИ

Яготинська м╕ська рада V╤╤ скликання працю╓ у склад╕ 26 депутат╕в.Зг╕дно Закону «Про м╕сцеве самоврядування в Укра╖н╕» вс╕ депутати, кр╕м секретаря м╕сько╖ ради, ╓ членами пост╕йних депутатських ком╕с╕й ради, зас╕дання яких, скликаються в м╕ру необх╕дност╕ для вивчення, попереднього розгляду та п╕дготовки питань, як╕ надал╕, з рекомендац╕╖ ком╕с╕й виносяться на розгляд сес╕й ради.

При Яготинськ╕й м╕ськ╕й рад╕ сьомого скликання працю╓ 5 пост╕йних депутатських ком╕с╕й, а саме:

За зв╕тний пер╕од роботи проведено 13 сес╕й м╕сько╖ ради, на яких прийнято 627 житт╓во важливих р╕шень. Значна частина з них в╕добража╓ ваш╕, шановн╕ яготинц╕, проблеми ╕ побажання, висловлен╕ вами особисто, а також, депутатами - у письмових депутатських запитах, яких над╕йшло до м╕сько╖ ради - 16, письмових зверненнях – 18 та 12-ти письмових пропозиц╕ях.

Питання як╕ розглядалися на сес╕ях м╕сько╖ ради спрямован╕ на покращення ус╕х сфер житт╓д╕яльност╕ м╕ста та його мешканц╕в. Це питання наповнення бюджету, земельних в╕дносин, житлово-комунального господарства, затвердження програм, зокрема:- та ╕нш╕.

Питання виконання заход╕в, внесених до Програм, знаходиться на пост╕йному контрол╕ депутат╕в та виконавчого ком╕тету м╕сько╖ ради.

На виконання Закону Укра╖ни «Про засудження комун╕стичного та нац╕онал-соц╕ал╕стичного (нацистського) тотал╕тарних режим╕в в Укра╖н╕ та заборону пропаганди ╖хньо╖ символ╕ки», враховуючи результати громадського обговорення, яке проводилося в пер╕од з 27.11.2015 по 27.01.2016, Яготинська м╕ська рада зм╕нила назви 6 вулиць та 5 провулк╕в м╕ста╤ окреме питання, важливе ╕ болюче для кожного яготинця, питання, яким пост╕йно переймаються депутати, яке неодноразово розглядалось на сес╕ях як попереднього, шостого, так ╕ нин╕шнього скликання - це питання функц╕онування у м╕ст╕ Пункту тимчасового розм╕щення б╕женц╕в. Адже на думку кожного депутата Яготинсько╖ м╕сько╖ ради, як ╕ вс╕╓╖ громади м╕ста, прим╕щення, яке добудовувалось для б╕женц╕в з ╕ноземних держав, ма╓ бути передане для першочергового забезпечення житлом внутр╕шньо перем╕щених ос╕б або для подальшого пристосування для потреб учасник╕в антитерористично╖ операц╕╖.17.03.2016 року р╕шенням № 209-05-V╤╤ Яготинська м╕ська рада звернулася до гол╕в депутатських фракц╕й та груп у Верховн╕й Рад╕ Укра╖ни з проханням нев╕дкладно ╕н╕ц╕ювати на зас╕данн╕ сес╕╖ Верховною ради Укра╖ни розгляд питання передач╕ Пункту тимчасового розм╕щення б╕женц╕в в м. Яготин╕ с╕м’ям громадян Укра╖ни, в тому числ╕ в╕йськовослужбовцям, як╕ вимушен╕ залишати м╕сця пост╕йного проживання в Автономн╕й республ╕ц╕ Крим та сх╕дних рег╕онах Укра╖ни.

21.04.2016 року р╕шенням № 284-07-V╤I Яготинська м╕ська рада звернулася до М╕н╕стерства з питань тимчасово окупованих територ╕й та внутр╕шньо перем╕щених ос╕б Укра╖ни та М╕н╕стерства оборони Укра╖ни з клопотанням щодо можливост╕ ╕н╕ц╕ювання вказаними м╕н╕стерствами питання щодо передач╕ пункту тимчасового розм╕щення б╕женц╕в в м. Яготин╕ до сфери управл╕ння М╕н╕стерства з питань тимчасово окупованих територ╕й та внутр╕шньо перем╕щених ос╕б Укра╖ни та М╕н╕стерства оборони Укра╖ни для потреб вказаних категор╕й громадян Укра╖ни та в╕йськовослужбовц╕в.

10 листопада 2016 року р╕шенням № 622-13-V╤╤ депутати м╕сько╖ ради звернулися:
- до Верховно╖ ради Укра╖ни щодо п╕дтримки проекту Закону «Про внесення зм╕н до деяких законодавчих акт╕в Укра╖ни щодо першочергового забезпечення житлом внутр╕шньо перем╕щених ос╕б», ре╓страц╕йний номер 4290 в╕д 23.03.2016 року (дал╕ – законопроект 4290) внесений суб’╓ктом права законодавчо╖ ╕н╕ц╕ативи – Народним депутатом Укра╖ни Левченком Юр╕╓м Володимировичем;
- до Народного депутата Укра╖ни М╕щенка Серг╕я Григоровича з клопотанням щодо п╕дтримки на пленарному зас╕данн╕ Верховно╖ Ради Укра╖ни даного проекту Закону;
- до М╕н╕стерства з питань тимчасово окупованих територ╕й та внутр╕шньо перем╕щених ос╕б;
- до Ки╖всько╖ обласно╖ ради з клопотанням розглянути можлив╕сть ╕н╕ц╕ювати перед Каб╕нетом м╕н╕стр╕в Укра╖ни питання щодо передач╕ до сп╕льно╖ власност╕ територ╕альних громад с╕л, селищ та м╕ст Ки╖всько╖ област╕ об’╓кту державно╖ власност╕ - Пункту тимчасового розм╕щення б╕женц╕в в м. Яготин╕, з метою його подальшого пристосування для потреб учасник╕в антитерористично╖ операц╕╖;
- до Яготинсько╖ районно╖ ради з пропозиц╕╓ю проведення позачергово╖ сес╕╖ ради з метою п╕дтримки законопроекту 4290 (що ╕ було зроблено на сес╕╖ районно╖ ради 22.11.2016).

Вс╕ матер╕али, починаючи з 2003 року, були узагальнен╕ ╕ викладен╕ в спецвипуску м╕сько╖ газети «Яготин – м╕сто мо╓» в╕д 11 листопада 2016 року.Виконання власних та делегованих державою повноважень зд╕йсню╓ виконавчий ком╕тет Яготинсько╖ м╕сько╖ ради в к╕лькост╕ 19 член╕в виконкому. Члени виконкому – це прац╕вники установ та орган╕зац╕й м╕ста, представники р╕зних пол╕тичних парт╕й, громадських орган╕зац╕й, п╕дпри╓мц╕.

За пер╕од з листопада 2015 року по листопад 2016 року проведено 16 зас╕дань виконавчого ком╕тету Яготинсько╖ м╕сько╖ ради на яких прийнято 256 р╕шень. На зас╕даннях виконкому розглянуто 75 планових питань, заслухано зв╕ти про роботу кер╕вник╕в комунальних п╕дпри╓мств м╕сько╖ ради. 454 заяви над╕йшло в╕д громадян та прийнято 151 р╕шення за насл╕дками ╖х розгляду. Ще 30 р╕шень виконкому прийнято за результатами розгляду звернень п╕дпри╓мств, установ, орган╕зац╕й.

Прийнято 106 розпоряджень м╕ського голови з питань основно╖ та адм╕н╕стративно-господарсько╖ д╕яльност╕ ради, 264 з питань кадрово╖ роботи.

СТРУКТУРА АПАРАТУ ЯГОТИНСЬКО╥ М╤СЬКО╥ РАДИ

В зв╕тному пер╕од╕ затверджено граничну чисельн╕сть апарату Яготинсько╖ м╕сько╖ ради у к╕лькост╕ 26 штатних одиниць, з них 20 штатних одиниць – посадов╕ особи м╕сцевого самоврядування.

Затверджено структуру апарату Яготинсько╖ м╕сько╖ ради. До ╖╖ складу входять 5 в╕дд╕л╕в:
- в╕дд╕л житлово-комунального господарства, торг╕вл╕, транспорту та благоустрою;
- в╕дд╕л ф╕нансово-господарського забезпечення;
- в╕дд╕л з питань юридичного забезпечення та земельних в╕дносин;
- в╕дд╕л орган╕зац╕йного забезпечення д╕яльност╕ апарату м╕сько╖ ради;
- в╕дд╕л ре╓страц╕йних повноважень та ведення ре╓стру територ╕ально╖ громади Яготинсько╖ м╕сько╖ ради.Оск╕льки перш╕ чотири в╕дд╕ли м╕сько╖ ради працюють тривалий час, б╕льш детально зупинюсь на робот╕ в╕дд╕лу ре╓страц╕йних повноважень та ведення ре╓стру територ╕ально╖ громади Яготинсько╖ м╕сько╖ ради. Цей новостворений в╕дд╕л в повному обсяз╕ почав надавати послуги з травня цього року.

Завдання в╕дд╕лу – надання адм╕н╕стративних послуг населенню м╕ста, що включають в себе:
- ре╓страц╕ю речових прав на нерухоме майно та ╖х обтяжень;
- ре╓страц╕ю юридичних ос╕б та ф╕зичних ос╕б-п╕дпри╓мц╕в;
- ре╓страц╕ю/зняття з ре╓страц╕╖ м╕сця проживання/перебування ф╕зичних ос╕б.

╤нформац╕я щодо перел╕ку послуг, порядку ╖х одержання розм╕щена на оф╕ц╕йному сайт╕ Яготинсько╖ м╕сько╖ ради та на ╕нформац╕йних стендах у м╕сц╕ прийому суб’╓кт╕в звернень.

ЩОДО ╤НФОРМАЦ╤ЙНО╥ ПОЛ╤ТИКИ

З метою сво╓часного ╕ достов╕рного оприлюднення р╕шення, прийнят╕ в Яготинськ╕й м╕ськ╕й рад╕, розм╕щувалися на оф╕ц╕йному сайт╕ м╕сько╖ ради, м╕ськ╕й газет╕ «Яготин – м╕сто мо╓», д╕яльн╕сть м╕сько╖ ради з цього року висв╕тлю╓ться також на стор╕нц╕ у Facebook.В цьому роц╕ оновлено оф╕ц╕йний сайт м╕сько╖ ради, додано нов╕ розд╕ли, ми наближа╓мо послуги для зручност╕ громадян м╕ста. Сьогодн╕, не приходячи в м╕ську раду, ви можете знайти на сайт╕ зразки заяв з перел╕ком необх╕дних документ╕в для звернень до м╕сько╖ ради з того чи ╕ншого питання.

Також зазначу, що з лютого 2016 року р╕шення м╕сько╖ ради приймаються в╕дкритим по╕менним голосуванням.

На сьогодн╕шн╕й день встановлено спец╕ал╕зоване обладнання - система «РАДА ГОЛОС» через яку ╕ зд╕йсню╓ться по╕менне голосування, результати якого оприлюднюються на оф╕ц╕йному сайт╕ м╕сько╖ ради у день голосування.

З 2013 року в ╕нформац╕йному простор╕ Яготина з’явилася наша м╕ська газета – «Яготин – м╕сто мо╓».Протягом трьох рок╕в зм╕нювався склад редакц╕╖ газети та ╖╖ оформлення. Завдання прац╕вник╕в - кожен номер наповнювати зм╕стом та ц╕кавою ╕нформац╕╓ю про м╕сто, комунальн╕ п╕дпри╓мства та жител╕в Яготина. Окр╕м цього, в газет╕ в╕дпов╕дно до р╕зних свят чи обговорень, випускаються тематичн╕ стор╕нки чи спецвипуски:
- ╕з зали зас╕дань;
- актуальне ╕нтерв’ю;
- топ-тема;
- варто знати;
- роки ╕ дол╕;
- молод╕жна стор╕нка – 5-й поверх;
- пункт тимчасового розм╕щення б╕женц╕в.

Шановн╕ яготинц╕! Якщо ви бажа╓те б╕льше знати чим живе наше м╕сто, як╕ питання вир╕шу╓ м╕ська рада та ╖╖ комунальн╕ п╕дпри╓мства – ставайте читачами газети «Яготин – м╕сто мо╓» та ╖╖ активними дописувачами. Адже ця газета для вас та про вас. «Яготин – м╕сто мо╓» повинна стати джерелом ╕нформац╕╖ про життя м╕ста для кожно╖ яготинсько╖ родини.ЩОДО ЗВЕРНЕНЬ ДО М╤СЬКО╥ РАДИ

Впродовж зв╕тного пер╕оду до Яготинсько╖ м╕сько╖ ради над╕йшло 2899 усних та письмових звернень в╕д громадян та орган╕зац╕й, у пор╕внянн╕ з в╕дпов╕дним пер╕одом минулого року 2713, що на 186 б╕льше (на 6,4 %).В╕д громадян над╕йшло письмових звернень – 1274.

М╕ським головою та його заступниками проведено 47 особистих прийом╕в громадян, на яких звернулося 323 особи з усним зверненням (за минулий зв╕тний пер╕од – 248, що на 75 б╕льше (23%), з них 37 колективних звернень.

В╕д орган╕зац╕й над╕йшло письмових звернень - 1274 (за минулий зв╕тний пер╕од – 1173, що на 101 б╕льше (8%).

Через органи влади (Ки╖вська ОДА, Ки╖вська облрада, Яготинська РДА, Яготинська райрада) над╕йшло всього - 317 звернень (за минулий зв╕тний пер╕од – 342), що на 25 менше (8%), в тому числ╕ звернення громадян через Урядову гарячу л╕н╕ю – 12.

Найчаст╕ше до м╕сько╖ ради звертаються громадяни з питань:
- земельних в╕дносин (передача земельно╖ д╕лянки у приватну власн╕сть або оренду, зм╕на ц╕льового призначення земельно╖ д╕лянки тощо);
- проведення ремонту покр╕вель, п╕д’╖зд╕в у багатоповерхових будинках, мощення навколо будинк╕в;
- п╕дключення житлових будинк╕в до централ╕зованого водопостачання та водов╕дведення;
- проведення благоустрою та ремонту дорожнього покриття вулиць та провулк╕в м╕ста, ╖х грейдерування;
- облаштування прибудинкових територ╕й;
- випилювання авар╕йних дерев;
- надання матер╕ально╖ допомоги;
- питання транспорту, торг╕вл╕ тощо.Прац╕вниками апарату м╕сько╖ ради на усн╕ звернення громадян за пер╕од роботи з листопада 2015 року по листопад 2016 року видано 2552 р╕зного роду дов╕док.БЮДЖЕТ

Запорука усп╕шного розвитку м╕ста – наповнений бюджет. Тому основн╕ зусилля були спрямован╕ на зб╕льшення його обсягу. Незважаючи на непрост╕ економ╕чн╕ умови, бюджет м. Яготина забезпечив прир╕ст доходно╖ частини.

2015 Р╤К

ДОХОДИ

М╕ський бюджет по доходах загального фонду за 2015 р╕к виконано на 108,9 в╕дсотк╕в. При запланован╕й сум╕ доход╕в 14 м╕льйон╕в 76 тисяч гривень до бюджету м╕ста над╕йшло 15 м╕льйон╕в 335 тисяч╕ гривень. Додаткове надходження 1 м╕льйон 259 тисяч гривень одержано за рахунок перевиконання плану доход╕в по акцизному податку з реал╕зац╕╖ суб’╓ктами господарювання роздр╕бно╖ торг╕вл╕ п╕дакцизних товар╕в, ╓диного податку, плат╕ за землю, адм╕н╕стративних збор╕в.

План доход╕в спец╕ального фонду виконано на 123,7 в╕дсотки. При запланованому обсягу доход╕в 2 м╕льйони 52 тисяч╕ гривень до бюджету м╕ста над╕йшло 2 м╕льйони 539 тисяч гривень, чим забезпечено перевиконання доходно╖ частини на 487 тисяч гривень – це сума кошт╕в вартост╕ земельних д╕лянок, що знаходяться п╕д об’╓ктами нерухомого майна приватно╖ власност╕.ВИДАТКИ

Основна частина видатк╕в 2015 року:
- ф╕нансування роб╕т по благоустрою м╕ста – 32 в╕дсотки.
- ремонту та утриманню дор╕г вулиць м╕ста – 28 в╕дсотк╕в;
- реконструкц╕╖ водонап╕рно╖ веж╕ по вул. Говорова – 10 в╕дсотк╕в;
- субвенц╕╖ обласному та районному бюджету – 11 в╕дсотк╕в, в тому числ╕:
- субвенц╕я районному бюджету на додаткове ф╕нансування дошк╕льних навчальних заклад╕в – 2 м╕льйони 108 тисяч гривень, з них 1 м╕льйон 717 тисяч на добудову транспортабельних котелень, буд╕вництво яких було розпочате м╕ською радою в 2014 роц╕ (початкове ф╕нансування за рахунок м╕сько╖ ради - 415 тисяч гривень), оплата послуг теплопостачання дошк╕льних заклад╕в – 364 тисяч╕, придбання новор╕чних подарунк╕в – 27 тисяч гривень;
- субвенц╕я обласному бюджету на сп╕вф╕нансування кап╕тального ремонту вулиць Паркова, Островського, О.Пч╕лки – 308 тисяч гривень (20 % загально╖ вартост╕ роб╕т).

Проведено кап╕тальний ремонт покр╕вель будинк╕в № 62 по вулиц╕ Незалежност╕ варт╕стю 156 тис. грн., № 18 по вулиц╕ Незалежност╕ – 197 тис. грн.; № 9 по вул. Роб╕тнич╕й – 102 тис. грн., № 245 по вул. Шевченка – 156 тис. грн., № 20 по вул. Садов╕й – 158 тис. грн.2016 Р╤К

ДОХОДИ

За п╕дсумками виконання плану надходжень доход╕в до м╕ського бюджету станом на 01 листопада 2016 року загальний обсяг доходно╖ частини м╕ського бюджету становить 23 м╕льйони 475 тисяч гривень.

З них:
• доходи загального фонду – 21 м╕льйон 632 тисяч╕ гривень, в тому числ╕ субвенц╕я з державного бюджету на буд╕вництво канал╕зац╕йно-насосно╖ станц╕╖ по вул. Ки╖вська, 4-в в сум╕ 1 м╕льйон 285 тисяч гривень.

Додатково до плану одержано власних надходжень в обсяз╕ 2 м╕льйони 988 тисяч гривень;

Додаткове надходження до загального фонду м╕ського бюджету одержано за рахунок перевиконання плану доход╕в по:
- плат╕ за землю;
- ╓диному податку;
- податку на нерухоме майно, в╕дм╕нне в╕д земельно╖ д╕лянки;
- адм╕н╕стративних зборах.

• доходи спец╕ального фонду – 1 м╕льйон 843 тисяч╕ гривень.

Додатково до плану над╕йшло 865 тисяч гривень за рахунок кошт╕в вартост╕ земельних д╕лянок, що знаходяться п╕д об’╓ктами нерухомого майна приватно╖ власност╕.У 2016 роц╕ основними джерелами доходно╖ частини загального фонду бюджету ╓:В пор╕внянн╕ з в╕дпов╕дним пер╕одом минулого року р╕ст обсягу власних доход╕в загального фонду бюджету м╕ста склада╓ 163,9%, або б╕льше на 7 м╕льйон╕в 931 тисячу грн.Щодо доход╕в спец╕ального фонду бюджету, то у 2016 роц╕ бюджет отримав 1 м╕льйон 844 тисяч╕ гривень, основним джерелом доход╕в якого ╓ кошти вартост╕ земельних д╕лянок, що знаходяться п╕д об’╓ктами нерухомого майна приватно╖ власност╕.

Додатковим джерелом наповнення бюджету розвитку спец╕ального фонду були кошти, передан╕ ╕з загального фонду як проф╕цит (кошти доход╕в загального фонду, що передаються до спец╕ального фонду бюджету розвитку), в сум╕ 10 м╕льйон╕в 585 тисяч гривень. (Сума перевищення доход╕в над видатками загального фонду може передаватись на видатки спец╕ального фонду).

ВИДАТКИ

Видатки з бюджету м╕ста проводились в межах кошторисних призначень в╕дпов╕дно до затвердженого плану асигнувань.

Пр╕оритетом видатково╖ частини м╕ського бюджету ╓ видатки на благоустр╕й м╕ста, частина яких за структурою становить 40 в╕дсотк╕в,

З них:
- придбання комунально╖ техн╕ки, капремонт центрально╖ площ╕, придбання урн для см╕ття, лавочок, ремонт Але╖ Слави, утримання комунально╖ техн╕ки (запасн╕ частини, пальне), варт╕сть електроенерг╕╖ вуличного осв╕тлення, матер╕али об’╓кт╕в благоустрою (п╕сок, гранв╕дс╕в, електроматер╕али, озеленення кв╕ткова продукц╕я), огорожа кладовищ, витрати на утримання об’╓кт╕в благоустрою;
- ремонт дор╕г вулиць м╕ста склали 20 в╕дсотк╕в.

Надпланов╕ надходження доход╕в до м╕ського бюджету за п╕дсумками виконання плану за 10 м╕сяц╕в дали можлив╕сть ще додатково зб╕льшити кошторис видатк╕в на кап╕тальний ремонт дор╕г вулиц╕ Н╓красова варт╕стю 1 м╕льйон 395 тисяч гривень, вулиц╕ Полтавсько╖ – 417 тисяч гривень.

На пол╕пшення водопров╕дних мереж - 9 в╕дсотк╕в.

Проведено кап╕тальний ремонт покр╕вель багатоквартирних житлових будинк╕в № 2 по вулиц╕ Роб╕тнич╕й варт╕стю 233 тис. грн., №4 по вулиц╕ К╕льцев╕й – 135 тис. грн.

Надано субвенц╕ю районному бюджету в обсяз╕ 293 тис. грн., в тому числ╕ для:
- введення в експлуатац╕ю транспортабельних котелень дошк╕льних навчальних заклад╕в № 4 та № 5 – 37 тисяч гривень;
- придбання промислових електричних плит для ДНЗ № 3 та № 5 – 51 тисячу гривень;
- ремонту електрообладнання щитових та зам╕ни в╕кон у ДНЗ № 3 та № 5 – 52 тисяч╕ гривень;
- придбання новор╕чних подарунк╕в для д╕тей дошк╕льних навчальних заклад╕в – 50 тисяч гривень;
- ремонту асфальтового покриття територ╕╖ центрально╖ районно╖ л╕карн╕ – 43 тисяч╕ гривень;
- ремонту сх╕дц╕в дитячо-юнацько╖ спортивно╖ школи – 50 тисяч гривень;
- облаштування сан╕тарно-г╕г╕╓н╕чних к╕мнат районного будинку культури – 10 тисяч гривень.

Надано субвенц╕ю обласному бюджету в сум╕ 108 тисяч гривень на сп╕вф╕насування ремонту дороги вулиц╕ Довженка (10% загально╖ вартост╕ роб╕т).

З метою забезпечення умов для розвитку в м. Яготин масово╖ ф╕зично╖ культури та спорту, формування здорового способу життя, сприяння ф╕зичному розвитку д╕тей ╕ молод╕ в цьому роц╕ розпочато реконструкц╕ю стад╕ону «Колос», варт╕сть першо╖ черги склада╓ 1 м╕льйон п’ятсот тисяч гривень.

Передбачено видатки в сум╕ 335 тисяч гривень на кап╕тальний ремонт основи багатофункц╕онального спортивного майданчика ╕з синтетичним покриттям та тренажерним обладнанням. Варт╕сть самого майданчика склада╓ 1 м╕льйон гривень ╕ буде встановлено за рахунок кошт╕в обласного бюджету.ЗЕМЕЛЬН╤ В╤ДНОСИНИ

Яготинською м╕ською радою продовжу╓ться робота спрямована на повне оформлення права користування земельними д╕лянками на територ╕╖ м╕ста Яготин та в╕дпов╕дно сво╓часну оплату за користування земельними д╕лянками комунально╖ власност╕ територ╕ально╖ громади.

На даний час Яготинською м╕ською радою укладено 150 договор╕в оренди земельних д╕лянок на загальну площу 540 га, з яких:Безпосередньо в 2016 роц╕ укладено договор╕в оренди земл╕ на загальну площу 41 га, що в свою чергу зб╕льшило надходження в╕д оренди земл╕ на суму 300 000 грн.

Сума грошових кошт╕в, що над╕йшли до м╕сцевого та державного бюджет╕в в╕д власник╕в нерухомого майна, як╕ викупили земельн╕ д╕лянки на яких таке майно розм╕щено, за вказаний пер╕од становить 1 405 237 грн.

На завершальн╕й стад╕╖ п╕дготовки до передач╕ в оренду знаходиться документац╕я по оформленню права користування земельними д╕лянками на загальну площу 56,7557 га.

В судовому порядку Яготинською м╕ською радою оспорю╓ться право на продовження використання земельних д╕лянок загальною площею 242 га, що перебували в оренд╕ ТОВ «Крокус» (земл╕ колишньо╖ Яготинсько╖ птахофабрики).

Кр╕м того, метою розширення бази оподаткування, що ма╓ насл╕дком зб╕льшення надходжень в╕д плати за використання земельних д╕лянок комунально╖ власност╕ Яготинською м╕ською радою в 2016 роц╕ п╕дготовлено документац╕ю ╕з землеустрою для проведення земельних торг╕в по 8 земельних д╕лянках.

Окр╕м стимулювання конкурентних в╕дносин та прозорост╕ в земельн╕й сфер╕, проведення земельних торг╕в да╓ можлив╕сть встановити розм╕р орендно╖ плати нав╕ть б╕льше, н╕ж визначено граничним р╕внем Податкового кодексу Укра╖ни

На п╕дстав╕ Державних акт╕в на право пост╕йного користування в м. Яготин╕ використовуються 62 земельн╕ д╕лянки загальною площею 494,52 га, переважна б╕льш╕сть таких д╕лянок, а саме 51, використову╓ться виключно державними та комунальними п╕дпри╓мствами установами та орган╕зац╕ями (школи, музе╖, рел╕г╕йн╕ громади обслуговуюч╕ орган╕зац╕╖, тощо).

Решта 11 суб’╓кт╕в, до державно╖ та комунально╖ власност╕, не належать, але на п╕дстав╕ р╕шення Конституц╕йного суду Укра╖ни продовжують використовувати земельн╕ д╕лянки на прав╕ пост╕йного користування, сплачуючи при цьому земельний податок, який в рази (в╕д 1 до 3 в залежност╕ в╕д ставки) менший розм╕ру орендно╖ плати. Це зокрема:З метою зб╕льшення податкових надходжень в╕д використання вказаних земельних д╕лянок та неможливост╕, нав╕ть в судовому порядку, переоформити вказан╕ земельн╕ д╕лянки на орендн╕ правов╕дносини, Яготинською м╕ською радою встановлено на 2017 р╕к ставки земельного податку на р╕вн╕ 3 % в╕д нормативно грошово╖ оц╕нки земл╕ для земель промисловост╕ та земель комерц╕йного використання.

При цьому, при встановлення ставок земельного податку на 2018 р╕к (таке р╕шення ма╓ бути прийнято до 15 липня 2017 року), розгляда╓ться можлив╕сть зб╕льшення розм╕ру податку до р╕вня 6 % для промислових п╕дпри╓мств та 12 % для земель комерц╕йного використання.

Для прикладу, в Долинськ╕й м╕ськ╕й рад╕, де прац╕вники м╕сько╖ ради приймали участь в сем╕нар╕ по обм╕ну досв╕дом, розм╕р земельного податку встановлено на р╕вн╕ 9 % в╕д нормативно-грошово╖ оц╕нки земл╕.

В╕дпов╕дно «Програми розвитку земельних в╕дносин на територ╕╖ Яготинсько╖ м╕сько╖ ради на 2016-2018 роки» проведено нову нормативно-грошову оц╕нку земл╕ м╕ста Яготин.

В рамках вказано╖ програми також передбачено розробку таких фундаментальних для розвитку м╕стобудування та земельних в╕дносин документ╕в як:
- встановлення меж м╕ста Яготин;
- проведення нормативно-грошово╖ оц╕нки земл╕;
- виготовлення ╕сторико-арх╕тектурного опорного плану м╕ста Яготин;
- встановлення меж водоохоронних зон та прибережних смуг.

Виготовлення вказаних документ╕в стимулюватиме залучення в м╕сто ╕нвестиц╕й та забезпечить комплексний розвиток територ╕й.

Загалом за пер╕од з листопада 2015 по листопад 2016 року м╕ською радою прийнято 426 р╕шень ╕з земельних питань, б╕льше н╕ж 90 % яких стосуються оформлення права власност╕ на земельн╕ д╕лянки жителями м╕ста, в тому числ╕ передано у власн╕сть учасникам АТО в м╕крорайон╕ садибно╖ забудови «П╕вн╕чна» 22 земельн╕ д╕лянки (загальна к╕льк╕сть наданих дозвол╕в на розробку документац╕╖ учасникам АТО та членам ╖х с╕мей становить – 101).

Варто зауважити, що найближчим перспективним завданням в галуз╕ земельних в╕дносин ╓ розробка Детального плану м╕крорайону садибно╖ забудови «П╕вденна» (м╕крорайон Бачи╖вщина), реал╕зац╕я якого на 100 % забезпечить потребу учасник╕в АТО в одержанн╕ земельних д╕лянок для ╕ндив╕дуального житлового буд╕вництва.

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

ЖИТЛОВИЙ ФОНД

Одн╕╓ю з важливих д╕лянок житлово-комунально╖ сфери ╓ утримання житлового фонду комунально╖ власност╕ територ╕ально╖ громади м╕ста, який нарахову╓ 78 багатоквартирних будинк╕в (загальна площа 129 тис. 488 кв. м., прожива╓ 5500 мешканц╕в).

На виконання прийнято╖ м╕ською радою Програми реформування житлово-комунального господарства м╕ста Яготина на 2016-2020 роки продовжу╓ться робота щодо покращення стану житлового фонду та прибудинкових територ╕й.

За пер╕од з 01.11.2015 по 25.11.2016 до п╕дпри╓мства над╕йшло 1241 заявок в╕д власник╕в квартир та квартиронаймач╕в. З них:
- з питань електропостачання - 333;
- з питань прочистки канал╕зац╕йних систем - 409;
- ╕нш╕ – 499.Поточн╕ роботи по ремонту житлового фонду
№ п.п Найменування роб╕тАдреса
1.Ремонт л╕фт╕в Незалежност╕ 22, 130, Винниченка 19
2.Проведено прочистку канал╕зац╕йних систем (всього 409 виклик╕в)Каштанова Алея 1, 2, 3, 7, Дарницька 41, Довженка 1а, 8, 12, Незалежност╕ 16, 20, 22, 30, 32, 32а, 40, 50, 52, 58, 60, 62, 64, 82а, 94а, 130, 150, Садова 8, 12, 14, 20, Шевченка 233, 237, 243, 245, 247, 251, Винниченка 19, Ветеран╕в 2, 7, Вокзальна 2а, Ки╖вська 7, 87, Говорова 27, 29, М╕чур╕на 63, 69, 73, 75, Черняховського 5, Леонтовича 9, К╕льцева 4, Роб╕тнича 13
3.Поточний ремонт внутр╕шньо-будинково╖ системи водопостачанняДовженка 1а, 10, 14, Каштанова Алея 2, 7, Ки╖вська 7, 87, Незалежност╕ 20, 22, 32, 40, 50, 52, 58, 94а, 130, Шевченка 237, 239, 241, М╕чур╕на 73, Винниченка19, Вокзальна 2а, Леонтовича 3, Говорова 29
4.Поточний ремонт системи в╕дведення дощових вод Винниченка 19, Незалежност╕ 32а, 50, 130, Ки╖вська 7, Каштанова Алея 1, 3, Говорова 27
5.Зам╕на та ремонт водяного колектора та водяного стояка Довженка 1а, 10, Леонтовича 3, Незалежност╕ 20, 50, 523, 82а, 94а, М╕чур╕на 73, 75, Садова 14, Каштанова Алея 1, 2, Винниченка 19, Говорова 27
6.Прочистка водяного ф╕льтра в будинках Роб╕тнича 9, Каштанова Алея 1, 2, 3, 7, Незалежност╕ 50, 52, 58, Леонтовича 3, Винниченка 19, Ки╖вська 7, 87
7.Прочистка ДВКНезалежност╕ 20, 22, 32а, 40, 58, 82а, 94а, Шевченка 245, 247, Ки╖вська 7, Довженка 1а
8.Частковий ремонт внутр╕шньо-будинкових мереж електропостачання (333 виклики)Довженка 1а, 8, 10, 12, 14, М╕чур╕на 69, 73, Ки╖вська 7, 87, Ветеран╕в 2, 4, 6, 7, Винниченка 19, Дарницька 41, Незалежност╕ 16, 18, 20, 22, 30, 32, 32а, 40, 50, 52, 60, 82а, 89, 94а, 130, 150, Каштанова Алея 1, 2, 7, К╕льцева 4, Шевченка 237, 241, 243, 245, 247, 249, 251, 255, Говорова 27, 29, Пирятинська 7, Черняховського 3, 5, Садова 12, Роб╕тнича 9, 13, Леонтовича 1, 7, Вокзальна 2а
9.Ремонт електрощитово╖М╕чур╕на 69, Каштанова Алея 7, Незалежност╕ 20, 22, 89, 94а, Говорова 27, Ки╖вська 7, Довженка 1а, Дарницька 41, Пирятинська 7, Леонтовича 7
10.Ремонт вв╕дно╖ труби теплопостачанняНезалежност╕ 58, 20
11.Поточний ремонт системи опаленняКи╖вська 7, Незалежност╕ 16, 18, 20, 58, 82а, 94а, Каштанова Алея 1, 3, 7, Ки╖вська 7, Ветеран╕в 2, 6, 7, Леонтовича 3, 5, 7, 9, Довженка 1а, 6, 8, 10, Роб╕тнича 9, 13, 15, Шевченка 241, 243, 245, Говорова 27, Винниченка 19, М╕чур╕на 69
12.Поточний ремонт покр╕вл╕Незалежност╕ 30, 50, 82а, 94а, Ветеран╕в 2, 6, 7, Винниченка 19, Каштанова Алея 2, 7, Шевченка 52, 241, 243, Довженка 1а, 6, 10, 12, Черняховського 3,5, Леонтовича 7, Вокзальна 2а, Говорова 27, Садова 20
13.Поточний ремонт п╕д’╖зд╕вДовженка 10(╤╤), Роб╕тнича 13, Ветеран╕в 6(1, ╤╤), Незалежност╕ 20(╤У), 58(╤╤), 94а(╤), Пирятинська 7
14.Ремонт вх╕дних дверейДарницька 41, Незалежност╕ 20, 62, Говорова 27, Ки╖вська 7
15.Скл╕ння в╕кон Ветеран╕в 6, Каштанова Алея 1, 2, 7, Незалежност╕ 18, 20, 58
16.Ремонт турн╕кетуНезалежност╕ 18, Каштанова Алея 1
17.Ремонт лавочкиНезалежност╕ 50, Каштанова Алея 1, Леонтовича 3
18.Фарбування лавочок та урнНезалежност╕16, 18, 20, 22, 32а, 50, 52, 58, 60, Каштанова Алея 1, 2, 3, Роб╕тнича 9, 11, 13, Ветеран╕в 7
19.Фарбування та ремонт см╕тт╓вих бак╕в Незалежност╕ 32а, 50, Шевченка 2ОКРЕМ╤ ПРОБЛЕМН╤ ПИТАННЯ В ЯГОТИНСЬК╤Й ЖЕК
ПО ЖИТЛОВОМУ ФОНДУ, ЗОКРЕМА:

1. Застар╕лий житловий фонд багатоквартирних будинк╕в.
В м╕ст╕ б╕льше 60% будинк╕в побудован╕ у 60-70 роках минулого стол╕ття. У зв’язку з цим значна к╕льк╕сть покр╕вель перебува╓ у незадов╕льному стан╕ ╕ потребу╓ значних кап╕тальних вкладень. Така ж ситуац╕я з внутр╕шньо-будинковими ╕нженерними мережами. Б╕льш╕сть будинк╕в потребують кап╕тального ремонту вимощення.

2. Недостатня напруга на об’╓ктах в центральн╕й частин╕ м╕ста.
Проблему плану╓ться вир╕шити за рахунок ╕нвестиц╕йно╖ угоди, укладено╖ з групою «Молочний альянс» на ф╕нансування прокладення силового кабелю в╕д вулиц╕ Садова до розпод╕льчо╖ п╕дстанц╕╖ № 10 на загальну суму 10 млн. грн. Хочу нагадати, що дана угода була п╕дписана 17 вересня на День м╕ста.

3. Локальне (часткове) утеплення фасаду багатоквартирного будинку.
Часткове утеплення фасаду багатоквартирного будинку приносить для ц╕л╕сно╖ конструкц╕╖ лише негативн╕ насл╕дки. Оск╕льки на одн╕й площин╕ ст╕ни, п╕д утепленою та не утепленою д╕лянками, утворюються р╕зн╕ поверхнев╕ напруження матер╕ал╕в, як╕ призводять до нев╕дворотнього руйнування ст╕н у вигляд╕ поверхневих та внутр╕шн╕х тр╕щин. Особливо цей процес активу╓ться вл╕тку та взимку при р╕зких перепадах температури навколишнього середовища.
Потр╕бно утеплювати лише весь будинок в ц╕лому.

4. Часткове в╕др╕зання в╕д системи опалення.
Важливим питанням, яке турбу╓ жител╕в м╕ста ╓ п╕двищення тариф╕в на житлово-комунальн╕ послуги.
Система опалення проектувалася ╕ конструювалася як ц╕л╕сна технолог╕чна мережа. Втручання в не╖ шляхом в╕др╕зання поодиноких квартир в╕д центрально╖ системи опалення призводить до порушення циркуляц╕╖ теплонос╕я ╕, як насл╕док, не ефективно╖ роботи системи.
Краще проводити в╕дключення або всього стояка або всього будинку в ц╕лому (з переходом на ╕ндив╕дуальне опалення).
У липн╕ депутати р╕шенням № 481-09-VII зверталися до Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни та Верховно╖ ради Укра╖ни щодо перегляду об╜рунтованост╕ п╕двищення тариф╕в на послуги житлово-комунального господарства на що отримали в╕дпов╕дь нац╕онально╖ ком╕с╕╖, що зд╕йсню╓ державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, що встановлення ц╕н/тариф╕в на житлово-комунальн╕ послуги нижче розм╕ру економ╕чно обгрунтованих витрат на ╖х виробництво не допуска╓ться.

5. Потрапляння до канал╕зац╕йно╖ системи побутових в╕дход╕в.
Продовжу╓ мати м╕сце недобросов╕сне в╕дношення мешканц╕в будинку в частин╕ користування канал╕зац╕йною системою. 80% зупинення роботи канал╕зац╕йно╖ системи будинку – це потрапляння до не╖ сторонн╕х предмет╕в.
Найчаст╕ше сторонн╕ми предметами ╓: ганч╕рки, пластиков╕ стаканчики, мочалки для миття, металев╕ шкребки для миття посуду, дитяч╕ памперси, консервац╕я (пом╕дори, ог╕рки), залишки ╖ж╕ (к╕стки, риба) тощо.БЛАГОУСТР╤Й М╤СТА

На сьогодн╕ благоустро╓м на територ╕╖ м╕ста оп╕ку╓ться комунальне п╕дпри╓мство м╕сько╖ ради «Комунальник», що нал╕чу╓ 47 прац╕вник╕в, як╕ обслуговують усю вулично-дорожню мережу протяжн╕стю 164 км. З 01.11.2015 по 01.07.2016 року п╕дпри╓мство д╕яло як структурний п╕дрозд╕л «Благоустр╕й» Яготинсько╖ житлово-експлуатац╕йно╖ контори. З 01.07.2016 «Комунальник» викону╓ функц╕╖ щодо утримання територ╕╖ м╕ста у належному сан╕тарному стан╕, зд╕йсню╓ розчистку в╕д см╕ття, утримання дор╕г комунально╖ власност╕ територ╕ально╖ громади м╕ста, вивезення твердих побутових в╕дход╕в в╕д п╕дпри╓мств, установ, орган╕зац╕й, мешканц╕в приватного сектору.

В 2016 роц╕ п╕дпри╓мством виконано наступн╕ роботи:
1. Реконструйована центральна площа м╕ста, на як╕й встановлено 12 нових лавочок та 12 урн.
2. Встановлено нов╕ урни на Але╖ Слави (32 шт.).
3. Висаджено саджанц╕ дерев та кущ╕в: вул. Незалежност╕, Шевченка, Колгоспна (всього 690 шт.), тюльпани у к╕лькост╕ 5500 шт., петун╕я - 3 тис. шт., троянди - 80 шт., зас╕яна газонна трава на клумбах та газонах.
4. Встановлено арки (3 шт.), вазони на ст╕йках (4 шт.) та вазони на опори (40 шт.) для кв╕т╕в.
5. Пофарбовано знак Яготин та державний прапор, герб, зупинки громадського транспорту.
6. Встановлено граф╕ки руху громадського транспорту на автобусних зупинках.
7. Щоденно проводиться прибирання м╕ста в╕д см╕ття, викошування трави, кронування та видалення авар╕йно-небезпечних дерев, (видалено 138 авар╕йно-небезпечних дерев та кроновано 253). В зимовий пер╕од зд╕йсню╓ться розчистка сн╕гу дор╕г та тротуар╕в, ╖х посипання п╕скосум╕шшю.
8. Станом на 01.11.2016 укладено договор╕в на вивезення ТПВ в╕д мешканц╕в приватного сектору в к╕лькост╕ 4263 шт.
9. Завезено дрова 36 малозабезпеченим с╕м'ям.

ПРОБЛЕМНЕ ПИТАННЯ ЩОДО БЛАГОУСТРОЮ М╤СТА

Незважаючи на добросов╕сне ставлення б╕льшост╕ мешканц╕в до благоустрою м╕ста, ╕нколи залишаються питання, що потребують б╕льш глибокого порозум╕ння жител╕в. Зокрема це стосу╓ться укладення договор╕в на вивезення ТПВ мешканцями приватного сектору. З року в р╕к к╕льк╕сть договор╕в зб╕льшу╓ться, але все ж таки: к╕льк╕сть двор╕в приватного сектору у м╕ст╕ становить близько 7300, укладено договор╕в 4211. Вкотре хочеться запитати: куди д╕ва╓ться см╕ття у решти людей?

Звертаюсь ╕ до св╕домост╕ громадян щодо недопущення вандал╕зму (поламан╕ бетонн╕ огорож╕, розбит╕ лавочки, погнути урни, розбит╕ л╕хтар╕ тощо).ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВ╤ДВЕДЕННЯ

Наступним пр╕оритетним напрямком роботи комунально╖ сфери ╓ забезпечення стаб╕льного водопостачання та водов╕дведення жител╕в м╕ста, яке вир╕шу╓ Комунальне п╕дпри╓мство «Яготинське виробниче управл╕ння водоканал╕зац╕йного господарства».

На сьогодн╕ п╕дпри╓мство нада╓ послуги з водопостачання та водов╕дведення 145 п╕дпри╓мствам, орган╕зац╕ям та установам. Кр╕м того, його послугами користуються 16 тис. 954 громадян м╕ста. Загальна протяжн╕сть мереж становить 88,10 км.

Протягом 2016 року за рахунок кошт╕в м╕сцевого бюджету виконано наступний обсяг роб╕т:
1. П╕днято, очищено та подано в розпод╕льчу мережу м╕ста питно╖ води – 641,4 тис. м3.
2. Прийнято, транспортовано, очищено на очисних спорудах м╕ста ст╕чних вод - 365,5 тис. м3 .
3. П╕дключено до централ╕зованого водопостачання нових абонент╕в - 49.
4. Зам╕нено л╕чильник╕в холодно╖ води у абонент╕в – 45 шт.
5. Встановлено л╕чильник╕в холодно╖ води у абонент╕в – 82 шт.
6. Виконано роботи по зам╕н╕ глибинних насос╕в на енергозбер╕гаюч╕ з частотними перетворювачами та встановлення л╕чильник╕в води з ╕мпульсними виходами.
7. Л╕кв╕довано виток╕в води – 86 шт.
8. Промито та прочищено канал╕зац╕йних мереж – 6 км.
9. Зам╕нено водопров╕дн╕ мереж╕ до будинк╕в по № 73 та 75 по вул. М╕чур╕на.
10. Проведено ремонт оглядових колодяз╕в – 45 шт.
11. Проведено пусконалагоджувальн╕ роботи п╕сля реконструкц╕╖ водопров╕дно╖ веж╕ з вбудованою станц╕╓ю знезал╕знення потужн╕стю 500 м3/добу по вул. Говорова.
12. Промито та дез╕нф╕ковано водопров╕дних мереж м╕ста – 88,1 км.
13. Очищено та дез╕нф╕ковано резервуари чисто╖ води на ВНС – ╤╤-го п╕дйому – 2 шт.
14. Проведено ремонт силового кабелю 10 кВ до КНС №1 вул. Пирятинська.
15. Встановлено компенсатор реактивно╖ енерг╕╖ на водонап╕рн╕й веж╕ вул. Говорова,12.
16. В╕дремонтовано частотний перетворювач до електродвигуна 110 кВт на очисних спорудах м╕ста.
17. Зам╕нено ф╕льтруюче завантаження водопров╕дно╖ веж╕ м╕крорайону "Козловщина".
18. Зам╕нено високовольтний роз’╓днувач до трансформаторно╖ п╕дстанц╕╖ № 382 вул. Козацька.
19. Зд╕йснено г╕дролог╕чн╕ досл╕дження та досл╕дно-ф╕льтрац╕йн╕ роботи свердловин №№ 1,9,10,13, 14, 19.
20. В╕дремонтовано трансформатор 160 кВА на КНС № 1 (ремонт обмотки, зам╕на масла).
21. В╕дремонтовано прим╕щення х╕мбаклаборатор╕╖ питно╖ води по вул. Ломоносова, 2.
22. Зам╕нено покр╕влю на пав╕льйон╕ артез╕ансько╖ свердловини №18.
23. В╕дремонтовано фасад КНС на житловому масив╕ ПТФ.
24. Зам╕нено водопров╕д до будинку по вул. Ветеран╕в,7.
25. Розпочато кап╕тальне буд╕вництво КНС по вул. Ки╖вськ╕й, 4-в.
26. Проведено ремонт артез╕анських свердловин - 8шт.

ПРОБЛЕМН╤ ПИТАННЯ:

1. Кап╕тальний ремонт водопроводу по вул. Переясл╕вська - 989 погонних метр╕в.
2. Реконструкц╕я м╕ських канал╕зац╕йних очисних споруд.
3. Зам╕на на артез╕анських свердловинах насосного обладнання на менш енергом╕стк╕.
4. Реконструкц╕я КНС № 1 та КНС № 2.

ОБЛАШТУВАННЯМ, РЕМОНТОМ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯМ ВУЛИЧНОГО ОСВ╤ТЛЕННЯ М╤СТА ЗАЙМА╢ТЬСЯ П╤ДПРИ╢МСТВО «М╤СЬКСВ╤ТЛО»

На баланс╕ Яготинського п╕дпри╓мства по обслуговуванню вуличного осв╕тлення «М╕ськсв╕тло» знаходиться 111,9 км електричних мереж.

Виконан╕ роботи комунальним п╕дпри╓мством «М╕ськсв╕тло» в 2016 роц╕
Вид роб╕тНазва вулиц╕Протяжн╕сть (км), к╕льк╕сть (шт.)
Облаштування вуличного осв╕тленнявул. Горд╕╓нка 0,6
Облаштування вуличного осв╕тленнявул. Толбух╕на0,4
Облаштування вуличного осв╕тленняпров. Стр╕лецький0,4
Облаштування вуличного осв╕тленнявул. Набережна0,2
Облаштування вуличного осв╕тленнявул. Мономаха0,15
Облаштування вуличного осв╕тленнявул. Колгоспна0,15
Облаштування вуличного осв╕тленнявул. Короленка0,75
Облаштування вуличного осв╕тленнявул. Ц╕олковського0,2
Облаштування вуличного осв╕тленнявул. Шк╕льна площа0,25
Облаштування вуличного осв╕тленнявул. Некрасова0,10
Ремонт л╕хтар╕ввул. Грушевського, вул. Переяславська, пров. О. Олеся, вул. Незалежност╕, вул. П. Мирного, вул. Дмитр╕вська, вул. Заводська, пров. Говорова, вул. Переяславська, вул. Некрасова, вул. Островського, вул. Чернишевського, вул. Ватут╕наЗагальна к╕льк╕сть - 726
Зам╕на л╕чильник╕в обл╕ку вуличного осв╕тлення територ╕я м╕ста15
Встановлення паркових л╕хтар╕вцентральна площа4
Встановлення додаткових л╕хтар╕в вул. Незалежност╕14
Встановлення паркових л╕хтар╕в поряд з пам’ятником Т.Г. Шевченку2
Встановлення св╕тлод╕одних л╕хтар╕в вул. Незалежност╕26На сьогодн╕ майже все м╕сто охоплено вуличним осв╕тленням, в тому числ╕ ╕ прибудинков╕ територ╕╖. П╕дпри╓мство не припиня╓ цих роб╕т ╕ на даний час.

На наступний р╕к заплановано ф╕нансування буд╕вництва нових мереж зовн╕шнього осв╕тлення по вул. Ки╖вська - 2 км, по вул. К╕льцева - 1,8 км.

Проблемн╕ питання. Несанкц╕онован╕ проникнення до розпод╕льчих шаф та викрадення з них обладнання.

СПЕЦ╤АЛ╤ЗОВАНЕ КОМУНАЛЬНЕ П╤ДПРИ╢МСТВО «РИТУАЛ»

25 травня 2016 року створено спец╕ал╕зоване комунальне п╕дпри╓мство Яготинсько╖ м╕сько╖ ради «Ритуал».

Зг╕дно Закону Укра╖ни «Про поховання та похоронну справу» п╕дпри╓мство нада╓ ритуальн╕ послуги, орган╕зову╓ та проводить поховання, виготовля╓ та реал╕зу╓ ритуальну продукц╕ю, зд╕йсню╓ благоустр╕й кладовищ.

З моменту створення загальна сума отриманого доходу п╕дпри╓мства становить 114 564 грн., з них за надан╕ послуги 51 735 грн., за реал╕зац╕ю ритуально╖ атрибутики 62829 грн.

За зв╕тний пер╕од комунальним п╕дпри╓мством було розроблено та затверджено статутн╕ та установч╕ документи, розраховано та затверджено тарифи на м╕н╕мально необх╕дний перел╕к окремих вид╕в ритуальних послуг, затверджених державним ком╕тетом Укра╖ни з питань житлово-комунального господарства, розроблено «Положення про надання ритуальних послуг на територ╕╖ Яготинсько╖ м╕сько╖ ради». На п╕дстав╕ цих документ╕в орган╕зовано процес надання ритуальних послуг, в майбутньому плану╓ться орган╕зац╕я повного комплексу послуг. Також налагоджено виробництво трун та в╕нк╕в, орган╕зовано м╕сце продажу ритуально╖ атрибутики.

Пост╕йно проводиться прибирання кладовищ та прилегло╖ до них територ╕╖, розчищаються чагарники та вив╕льня╓ться м╕сце на кладовищ╕. Значн╕ роботи проведен╕ на «Центральному» кладовищ╕ де було розчищено площ╕ в╕д чагарник╕в та видалено залишки дерев з ╜рунту. В найближчий час плану╓ться повн╕стю огородити «Центральне» кладовище та встановити ворота, а в перспектив╕ - розм╕стити ╕нформац╕йн╕ стенди. Решта неогороджених д╕лянок кладовищ обм╕рян╕ монтажною орган╕зац╕╓ю для складення кошторису. Продовжу╓ться робота з оформлення земельно╖ д╕лянки п╕д ╕снуючим «Центральним» кладовищем та на перспективу його розширення, оск╕льки ╕нш╕ кладовища на сьогодн╕ вже закрит╕.

ПРОБЛЕМН╤ ПИТАННЯ

На ефективн╕сть роботи новоствореного п╕дпри╓мства в значн╕й м╕р╕ впливають негативн╕ фактори, що створюються внасл╕док порушення д╕ючого законодавства на ринку ритуальних послуг, що в свою чергу тягне за собою створення неконкурентного середовища та некоректного ц╕ноутворення вартост╕ товар╕в та послуг.

На жаль, не вс╕ ф╕зичн╕ особи-п╕дпри╓мц╕ д╕ють у правовому пол╕, як того вимага╓ Закон Укра╖ни «Про поховання та похоронну справу». Ми розум╕╓мо, що це традиц╕я, яка склалась на протяз╕ не одного десятка рок╕в, коли безконтрольно зд╕йснювались захоронення на кладовищах м╕ста, облаштувались намогильн╕ споруди, самов╕льно «бронювались» м╕сця для захоронення ╕ таке ╕нше, але в ц╕й сфер╕ необх╕дн╕ зм╕ни.

Мали м╕сце випадки коли громадяни, як╕ зверталися до ф╕зичних ос╕б-п╕дпри╓мц╕в за наданням послуги з╕ встановлення намогильно╖ споруди (пам’ятника), ставали заручниками ситуац╕╖, коли ФОП не уклав догов╕р з ритуальною службою ╕ автоматично не допускався до виконання цих роб╕т. Тобто, людина не могла встановити пам’ятник сво╓му р╕дному чи близькому.

На сьогодн╕ ус╕ суб’╓кти, що д╕ють у сфер╕ надання ритуальних послуг повинн╕ зрозум╕ти, що час самод╕яльност╕ зак╕нчився, що працювати вони повинн╕ за умови укладання договор╕в з ритуальною службою м╕ста, як того вимага╓ закон.

Поховання чи встановлення (демонтаж) намогильних споруд буде зд╕йснюватись т╕льки з в╕дома ритуально╖ служби, адже ус╕ в╕домост╕ стосовно поховань та встановлення намогильних споруд заносяться до спец╕альних журнал╕в.

Процес становлення ритуально╖ служби у вза╓мод╕ях з суб’╓ктами господарювання, як╕ надають ритуальн╕ послуги, проходить не просто. Але я над╕юсь, що ми обов’язково знайдемо порозум╕ння ╕ будемо працювати у правовому пол╕.

ДОРОГИ

Загальна протяжн╕сть вулично-дорожньо╖ мереж╕ м╕ста Яготин становить 195 км. В комунальн╕й власност╕ знаходиться 164 км вулично-дорожньо╖ мереж╕.

В 2016 роц╕ робочою групою за участю депутат╕в Яготинсько╖ м╕сько╖ ради, було розроблено та затверджено р╕шенням сес╕╖ Яготинсько╖ м╕сько╖ ради новий план розвитку вулично-дорожнього господарства м╕ста Яготин на 2016-2020 роки в╕дпов╕дно до якого в поточному роц╕ за кошти м╕ського бюджету та кошт╕в обласного бюджету виконано наступн╕ роботи:

Назва вулиц╕Вид роб╕тПлоща (м2)Сума (тис. грн.)Джерела ф╕нансування
вул. Дарницька кап╕тальний ремонт6487,502592,722м╕сцевий бюджет
вул. Островського кап╕тальний ремонт1700,00650,393м╕сцевий бюджет
пров. Довженка кап╕тальний ремонт850,001076,55107 655 грн. - м╕сцевий бюджет; 968 895 грн. - обласний бюджет
вул. Ф╕латова поточний ремонт11,253,474м╕сцевий бюджет
вул. Колгоспнапоточний ремонт10,003,088м╕сцевий бюджет
вул. Суворовапоточний ремонт70,0021,614м╕сцевий бюджет
вул. Черняховськогопоточний ремонт54,8116,925м╕сцевий бюджет
вул. Ватут╕напоточний ремонт628,32193,995м╕сцевий бюджет
вул. Кутузовапоточний ремонт92,1628,445м╕сцевий бюджет
вул. Котляревськогопоточний ремонт324,00100,036м╕сцевий бюджет
вул. Поштовапоточний ремонт525,00107,685м╕сцевий бюджет
Всього10753,044794,927Кр╕м того, розпочато кап╕тальний ремонт вулиць Полтавсько╖ та Н╓красова. На сьогодн╕ п╕дготовлена основа для укладення асфальтового покриття.

Зг╕дно Програми реформування житлово-комунального господарства на 2016-2020 роки на 2016 р╕к було заплановано кап╕тальний ремонт дев’яти вулиць м╕ста. П’ять вулиць планувалось проф╕нансувати за рахунок кошт╕в обласного бюджету за дольово╖ участ╕ м╕сько╖ ради. Однак, обласним бюджетом проф╕нансовано лише провулок Довженка (за дольово╖ участ╕ м╕сько╖ ради – 20%). Не проф╕нансовано вулиц╕: Заводська, Ф╕латова, М╕н╕на, Говорова.

П╕д час п╕дготовки до ос╕нньо-зимового пер╕оду комунальними п╕дпри╓мствами м╕ста «Комунальник» та «Яготинська ЖЕК» розроблен╕ та погоджен╕ схеми маршрут╕в комунально╖ техн╕ки п╕д час розчистки вулиць та прибудинкових територ╕й в╕д сн╕гу. Що це да╓: по-перше, оптим╕зувати використання прибирально╖ техн╕ки у складних погодних умовах, використовувати ╖╖ б╕льш ефективно з м╕н╕мальними затратами ресурс╕в. По-друге, охопити прибиранням в╕д сн╕гу ус╕ вулиц╕, провулки та прибудинков╕ територ╕╖.

При складанн╕ схем визначали пр╕оритети прибирання об’╓кт╕в м╕ста, в першу чергу це вулиц╕, по яких руха╓ться громадський транспорт, п╕д’╖зди до дитячих садочк╕в, за╖зди до автобусних зупинок, розчистка тротуар╕в та посипання ╖х п╕скосум╕шшю.


Схеми маршрут╕в транспортних засоб╕в КП «Комунальник при розчистц╕ територ╕╖ м╕ста в╕д сн╕гових замет╕в

1. Трактор ЮМЗ
Початок: о 4.00. год.
вул. Щорса,4 – вул. Шевченка (в╕д вул. Щорса до вул. Колгоспно╖) – вул. Колгоспна (в╕д № 32 до к╕нця) – вул. Ясног╕рська, вул. Зоряна (права частина в╕д вулиц╕ Колгоспно╖ – вул. Ясног╕рська, вул. Зоряна (л╕ва частина в╕д улиц╕ Колгоспно╖) – пров. Незалежност╕ – пров. Сх╕дний – пров. Сх╕дний – пров. Котовського – вул. О.Пч╕лки – вул. 24 Серпня – вул. Чубинського – вул. Рокитнянська – вул. Петлюри – вул. Ковпака – вул. К.Б╕локур – вул. Васн╓цова – рух у напрямку вул. Щорса,4.

2. З╤Л-131
Початок: о 4.00. год.
вул. Щорса,4 – вул. Щорса (до перехрестя з вулицею Незалежност╕) – вул. Незалежност╕ (до пров. Довженка) – пров. Довженка – вул. Шевченка (в╕д пров. Довженка до вул. Каштанова Алея) – вул. Каштанова Алея – вул. Незалежност╕ (до вул. Тесленка) – вул. Тесленка – вул. Студентська – вул. Паркова – вул. Кравченка – вул. Бондаренка – вул. Дарницька – вул. Чкалова – вул. Лермонтова – вул. Незалежност╕ (в╕д Лермонтова (в╕д вул. Лермонтова до вул. Лисенка) – вул. Лисенка – вул. Кузн╓цова – вул. Б.Хмельницького – вул. Заводська – вул. Пушк╕на – вул. Островського – вул. Нова – вул. Заслонова – рух до м╕крорайону "Цинс" – вул. Садова – вул. Говорова – пров. Говорова – вул. Кутузова – вул. Чернях╕вського – вул. Ватут╕на – вул. Старицького – пров. С╕нний – вул. С╕нна – вул. Чайковського – вул. Наливайка – вул. Маркевича – вул. Р╓пн╕них – вул. Соборна – вул. ╤нженерна – пров. Запор╕зький – вул. Дорошенка – пров. Ц╕олковського – вул. Ц╕олковського – пров. Толбух╕на – вул. П. Орлика – вул. К. Карого – вул. Фурманова – вул. Гр╕нченка – рух у напрямку вул. Щорса,4 .

3. Трактор ЮМЗ
Початок: о 4.00 год.
вул. Щорса,4 – тротуар по вул. Незалежност╕, Вокзальн╕й, Шевченка – територ╕я б╕ля м╕сько╖ ради – тротуар по вул. Незалежност╕ (зворотн╕й напрямок) – вул. Щорса – вул. Озерна – пров. Мисливський – вул. Боженка – вул. Розумовського – вул. Геро╖в Танк╕ст╕в – вул. Зв'язк╕вц╕в – пров. Оф╕церський – вул. Наумова – пров. Шм╕дта – пров. Шевченка – вул. Корчаг╕на – напрямок м╕крорайон "ДРСУ" – вул. Гагар╕на – вул. Матросова – вул. М╕нська – вул. М╕н╕на – вул. ╤нтернац╕онал╕ст╕в – вул. ╤.Богуна – напрямок м╕крорайон "Козловщина" – пров. Стр╕лецький – пров. Степовий – вул. Горд╕╓нка – вул. Степова – пров. Пас╕чний – вул. Шляховик╕в – вул. Пас╕чна – пров. М╕чур╕на – вул. Дарв╕на – вул. Набережна – вул. Пос╕тка – вул. Шк╕льна – пров. Набережний – пров. Молод╕жний – вул. Буд╕вельна – пров. Л╕сняк╕вський – вул. Польова – вул. Рад╕щева – вул. Заслонова – вул. Нова – вул. Заводська – вул. 8 Березня – пров. Комарова – пров. Сковороди – вул. Перемоги – пров. Заводський – пров. Чкалова – вул. Винниченка – вул. Большака – вул. Стуса – вул. Симоненка – вул. Ч. Хреста – пров. Гастелло – пров. Футбольний – вул. Р╕чна – вул. Ломоносова – рух у напрямку вул. Щорса,4.

4. Трактор ЕО 2621
Початок: о 4.00. год.
вул. Щорса,4 – пров. Переяславський – вул. Пирогова – пров. Сонячний – вул. 1 Травня – вул. Бранця – пров. Шк╕льний – вул. Декабрист╕в – вул. – Роговця – вул. Некрасова – вул. Макаренка – пров. Вороного – вул. Гл╕нки – вул. Сагайдачного – вул. Л. Укра╖нки – рух до м╕крорайону "П╕дварки" – вул. Крилова – вул. Гоголя – вул. Чехова – розчистка м╕крорайону "ПТФ" – рух до вул. Щорса,4

5. УРАЛ 5527 з п╕скорозсипачем
Початок: о 4.00. год.
вул. Щорса, 4 (по вс╕м дорогам комунально╖ власност╕ де проходить громадський транспорт та за╖зн╕ кармани зупинок громадського транспорту по вул. Шевченка, Незалежност╕) - вул. Дмитр╕вська - вул. Л.Укра╖нки - вул. Колгоспна - вул. Котовського - вул. Щорса - Червоне Зар╕ччя - пров. Довженка - Центральна площа (стоянка такс╕) - вул. Каштанова алея - вул. Дарницька - Вокзальна площа - Котляревського - Островського - рух до вул. Щорса,4.

6. Трактор Т-16
Початок: о 4.00. год.
вул. Щорса, 4 - посипка протиожеледними засобами тротуару по вул. Незалежност╕ (в╕д м-ну «Скорп╕он» до м╕сько╖ ради в напрямку Вокзально╖ площ╕) - м╕крорайон Каштани (п╕шох╕дн╕ переходи через вул. Незалежност╕, Каштанова алея, тротуар перед Укртелекомом ╕ Поштою) - п╕шох╕дний м╕ст б╕ля ЗОШ № 2 - Привокзальний ринок.

Схема розчистки прибудинкових територ╕й багатоквартирних будинк╕в в╕д сн╕гу техн╕кою комунальним п╕дпри╓мством "Яготинська ЖЕК"

Трактор Т-25

Ви╖зд на розчистку: 4:00 ╕з територ╕╖ Яготинсько╖ ЖЕК.

Напрямок та порядок розчистки прибудинкових територ╕й в╕д сн╕гу:

М╕крорайон «Каштани» (Каштанова алея 3,7 – Каштанова алея 2 – Незалежност╕ 50,52 – Незалежност╕ 58, Каштанова алея 1.)

М╕крорайон «Центр» (Незалежност╕ 82а,64 (розчистка за╖зду до садочку) - Незалежност╕ 86, 94а – Довженка 8,1а – Пирятинська 7 - Незалежност╕ 130 - Незалежност╕ 150)

М╕крорайон «П’яний п╕востр╕в» (Незалежност╕ 40 – Незалежност╕ 32а (╕з розчисткою п╕д’╖зду до садочка) – Незалежност╕ 32,30 – Незалежност╕ 22, Дарницька 41 – Винниченка 19 – Незалежност╕ 20 (╕з розчисткою тротуар╕в вздовж будинку) – Незалежност╕ 18,16 (╕з розчисткою тротуар╕в вздовж будинку)

М╕крорайон «ЦИНС» ( Ки╖вська 7, Садова 20 (╕з розчисткою тротуар╕в вздовж будинку) – Говорова 27, 29 – Черняховського 4,6, Садова 14 - Черняховського 3,5, Садова 12 – Ки╖вська 87)

М╕крорайон «Вокзал» (Вокзальна 2а)

М╕крорайон «Козловщина» (М╕чур╕на 69 – М╕чур╕на 73,75 – К╕льцева 4)

М╕крорайон «ПМК» (Шевченка 243,237,251,245,237 – Шевченка 239,233 – Про╖зди м╕ж будинками Довженка 14,12,10,6 )

М╕крорайон «ПТФ» (Незалежност╕ 89 (М╕крорайон «Ринок») – Ветеран╕в 7 – Роб╕тнича 9,11,13,15 Леонтовича 1,3,5,7 – Ветеран╕в 6, Леонтовича 7,9 ). При ╕нтенсивних опадах, м╕крорайон розчища╓ться силами залучено╖ п╕дрядно╖ орган╕зац╕╖ (КП «Комунальник», ФОП Ягн╕тковський )

Схема розроблялася ╕з врахування транспортного та п╕шох╕дного навантаження на кожн╕й прибудинков╕й територ╕╖, та вибору оптимальност╕ маршруту.

Протяжн╕сть територ╕╖ що прочища╓ться - 7600 м.

ПРОБЛЕМН╤ ПИТАННЯ ЩОДО СТАНУ ДОР╤Г

Протяжн╕сть автомоб╕льних дор╕г загального користування, що знаходяться на баланс╕ Служби автомоб╕льних дор╕г у Ки╖вськ╕й област╕ в межах м╕ста Яготин, становить 31 км. Б╕льш╕сть з них, знаходиться в незадов╕льному, а то нав╕ть ╕ в авар╕йному стан╕.

Зокрема це вулиц╕ на яких ми ма╓мо найб╕льш ╕нтенсивний рух транспорту, в тому числ╕ ╕ великовагового: Незалежност╕, Шевченка, Вокзальна, Привокзальна, М╕чур╕на, К╕льцева, Толбух╕на.
На жаль, неодноразов╕ звернення до Служби автомоб╕льних дор╕г у Ки╖вськ╕й област╕ щодо приведення дор╕г у належний стан не дали позитивного результату.

Недостатн╓ ф╕нансування кошт╕в з обласного та державного бюджет╕в. Для прикладу. Якщо в минулому роц╕ ми змогли кап╕тально в╕дремонтувати за субвенц╕йн╕ кошти три дороги (частину вулиць Островського, Паркова та провулку Пч╕лки), то в цьому роц╕ лише одну (провулок Довженка). В зв’язку з цим, дороги, як╕ не в╕дремонтован╕ в цьому роц╕, будуть ремонтуватись в 2017 роц╕.

ТРАНСПОРТ

Одн╕╓ю з тез мо╓╖ програми було «погасити напружен╕сть», яка виникла м╕ж перев╕зниками ╕ пасажирами». На початку каденц╕╖ до м╕сько╖ ради найб╕льше звернень ╕ нар╕кань в╕д громадян надходило стосовно якост╕ надання послуг автоперев╕зниками. Ситуац╕ю, яка склалася на той час, вдалося вир╕шити.

В 2016 роц╕ був проведений новий конкурс на право перевезення пасажир╕в на м╕ських автобусних маршрутах загального користування в м. Яготин за результатами якого з переможцями укладено нов╕ договори.

На даний час в м╕ст╕ наявн╕ с╕м м╕ських автобусних маршрут╕в загального користування, як╕ обслуговують чотири перев╕зники: ПрАТ «АТП-13251», ФОП Щербина, ФОП Вас╕ль╓в та ФОП Малиш.

М╕ська рада турбу╓ться питанням покращення руху автобус╕в на територ╕╖ м╕ста, у зв’язку з чим розроблений новий автобусний маршрут № 5 «Ст. Яготин - РайДУ», рух якого заплановано зд╕йснювати вулицею Шевченка з за╖здами на зупинку ДНЗ «Волошка» та «РайДУ». Це додасть зручност╕ громадянам у пересуванн╕ по м╕сту. Найближчим часом буде оголошено конкурс на зазначений маршрут.ПРОБЛЕМН╤ ПИТАННЯ

В╕дсутн╕сть ф╕нансування з державного бюджету компенсац╕й перев╕зникам за перевезення п╕льгових категор╕й громадян. На жаль, питання адресно╖ допомоги п╕льговикам, яка деклару╓ться вже не один р╕к, не вир╕шу╓ться.

БЕЗПЕЧНЕ М╤СТО

Яготинська м╕ська рада сп╕льно з суб’╓ктами господарювання, п╕дпри╓мцями перейма╓ться питанням безпеки у м╕ст╕. Б╕льша половина п╕дпри╓мц╕в вже встановила камери в╕доеоспотереження на сво╖х об’╓ктах (магазинах, МАФах). М╕ською радою також встановлено 9 в╕деокамер у м╕сцях найб╕льшого скупчення людей. Кр╕м того, придбано два мон╕тори, як╕ будуть встановлен╕ у чергов╕й частин╕ в╕дл╕ку пол╕ц╕╖, куди буде виведено ╕нформац╕ю з ус╕х камер в╕деоспостереження. Це дасть можлив╕сть пол╕ц╕╖ б╕льш оперативно реагувати на вчинен╕ правопорушення та злочини, що покращить у свою чергу крим╕ногенну ситуац╕ю в м╕ст╕. Робота в цьому напрямку буде продовжена в 2017 роц╕.

Кр╕м того, м╕ською радою закуплено нов╕ дорожн╕ знаки для встановлення в м╕сцях переход╕в п╕шоход╕в, обмеження швидкост╕ руху на окремих д╕лянках вулиць. На весну 2017 року плану╓ться нанесення дорожньо╖ розм╕тки, зокрема п╕шох╕дних переход╕в, придбання та встановлення пристро╖в примусового зниження швидкост╕.ЩОДО РЕФОРМИ ДЕЦЕНТРАЛ╤ЗАЦ╤╥ (ОБ’╢ДНАННЯ ТЕРИТОР╤АЛЬНИХ ГРОМАД)

На м╕й погляд, вказана реформа в╕дкрива╓ для орган╕в м╕сцевого самоврядування нов╕ ф╕нансов╕ та соц╕ально-економ╕чн╕ можливост╕. Тому в минулому роц╕ м╕ська рада виграла Гранд, до реч╕, ╓дина в Ки╖вськ╕й област╕, на проведення ╕нформац╕йних сем╕нар╕в у нашому м╕ст╕ щодо реформи м╕сцевого самоврядування в Укра╖н╕. Ц╕ сем╕нари проводилися в рамках проекту «╤н╕ц╕атива захисту прав та представлення ╕нтерес╕в м╕сцевого самоврядування в Укра╖н╕» який реал╕зувався сп╕льно з Агентством США з м╕жнародного розвитку. П╕д час ╖х проведення вс╕ бажаюч╕ могли б╕льш детально ознайомитися з новими для нашо╖ кра╖ни процесами об’╓днання територ╕альних громад.

Той факт, що саме депутати м╕сько╖ ради попереднього скликання ╕н╕ц╕ювали процес формування об’╓днано╖ ╓дино╖ Яготинсько╖ громади, ╓ вже неабияким позитивом та св╕дчить про усв╕домлення важливост╕ таких зм╕н.

Залишаюся на позиц╕ях, що реформа орган╕в м╕сцевого самоврядування ╓ вкрай необх╕дною, ╕ сьогодн╕ вона ╓ неминучою. Тому, думаю, що прийняття р╕шення про об’╓днання громад це лише питання найближчого часу, яке буде вир╕шено п╕сля масштабного громадського
обговорення, правильно проведено╖ ╕нформац╕йно-роз’яснювально╖ роботи серед населення.ПИТАННЯ СОЦ╤АЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Серед позитиву в роц╕, що пройшов, хочеться в╕дм╕тити зростання громадсько╖ активност╕. Громадськ╕сть нашого м╕ста продовжу╓ об’╓днуватись навколо таких проблем, як допомога в╕йськовослужбовцям, с╕м’ям учасник╕в АТО, допомога переселенцям. Ми надали к╕мнату для проживання по вул. Черняховського, 2 переселенцю з╕ Сходу нашо╖ кра╖ни, ╕нвал╕ду ╤ групи. На квартирний обл╕к при виконавчому ком╕тет╕ Яготинсько╖ м╕сько╖ ради за зв╕тний пер╕од поставлено 22 учасника АТО.

П’ятеро ос╕б звернулися до м╕сько╖ ради та отримали матер╕альну допомогу на л╕кування на суму 2600 грн. Другий р╕к посп╕ль м╕ська рада нада╓ подарунки д╕тям, батьки яких брали участь в АТО та заре╓строван╕ в м. Яготин: в 2015 роц╕ видано 90 шт., в цьому роц╕ – близько 100 шт.

Друз╕ з м╕ста-побратима Келераш (Республ╕ка Молдова) не вперше приймають на в╕дпочинок д╕тей з нашого м╕ста, в тому числ╕ ╕ д╕тей – учасник╕в АТО.

В цьому роц╕ депутатами м╕сько╖ ради було прийнято р╕шення, зг╕дно якого вс╕м яготинцям, як╕ брали участь у Антитерористичн╕й операц╕╖ на Сход╕ кра╖ни, з нагоди в╕дзначення Дня Захисника Укра╖ни надати матер╕альну допомогу по 1000 гривень кожному при умов╕ особистого звернення з необх╕дним пакетом документ╕в. До м╕сько╖ ради на цей час над╕йшло вже 117 звернень в╕д учасник╕в АТО, яким буде виплачено 117 000 грн.

Квартирний обл╕к учасник╕в АТО
№ п.п. К╕льк╕сть учасник╕в АТО що перебувають на квартирному обл╕ку при виконавчому ком╕тет╕ Яготинсько╖ м╕сько╖ ради Зараховано в 2016 роц╕
1.2215

№ п.п.Вид допомогиК╕льк╕сть громадян, що звернулися та отримали матер╕альну допомогуЗагальна сума, грн.
1.Матер╕альна допомога до «Дня захисника Укра╖ни» 117117000
2.Матер╕альна допомога на л╕кування52600

Д╕тям учасник╕в АТО до новор╕чних свят Яготинською м╕ською радою були вид╕ленн╕ кошти та придбан╕ новор╕чн╕ подарунки:

№ п.п.Пер╕одСума кошт╕в, грн
1.2015 р╕к11590
2.2016 р╕к40000

Також на Пасхальн╕ свята були придбан╕ та передан╕ в зону АТО пасхальн╕ набори в к╕лькост╕ – 150 шт.

Намага╓мося вир╕шувати питання вид╕лення земельних д╕лянок учасникам АТО:

№ п.п.Надано дозвол╕в на виготовлення проект╕в щодо в╕дведення земельних д╕лянок учасникам АТО та членам ╖х с╕мей Передано у власн╕сть в 2016 роц╕ (м╕крорайон «П╕вн╕чна»)
1.10122 д╕лянки

╤ тимчасово перем╕щен╕ особи, ╕ учасники АТО – це саме та категор╕я громадян, яка потребу╓ в╕д нас не т╕льки особливо╖ уваги, а й просто╖ людсько╖ п╕дтримки.

До м╕сько╖ ради зверта╓ться за допомогою ╕ категор╕я громадян, як╕ за тих, чи ╕нших обставин опинилися в скрутному положенн╕. В силу сво╖х ф╕нансових можливостей ми намага╓мося ╖м також допомогти. За зв╕тний пер╕од звернулося 124 ос╕б, яким була надана матер╕альна допомога на суму 56100 грн.

Ф╤ЗКУЛЬТУРА ╤ СПОРТ

Для задоволення потреб населення в галуз╕ спорту м╕ська рада продовжу╓ п╕клуватися про збереження та реконструкц╕ю центрального стад╕ону. На сьогодн╕ прац╕вники стад╕ону щоденною працею створюють максимально сприятлив╕ умови для реал╕зац╕╖ спортивних можливостей бажаючих, п╕клуючись про збереження комплексу: викошують бур’янист╕ заросл╕, п╕дс╕вають, коткують, поливають газонну траву, проводять розм╕тку футбольного поля, забезпечують в╕дпов╕дний сан╕тарний стан територ╕╖ та тренажер╕в, вуличних спортивних снаряд╕в, дитячого майданчика «Рошен», хокейного майданчика, який вл╕тку слугу╓ тен╕сним кортом.

За зв╕тний пер╕од на стад╕он╕ «Колос» проведено близько ста спортивно-масових заход╕в, футбольних матч╕в, спартак╕ад. Футбольн╕ команди не лише Яготина та району, а й команди сус╕дн╕х район╕в та областей при╖здили, щоб провести на стад╕он╕ сво╖ по╓динки.

Проведення спортивно-масових заход╕в на стад╕он╕ «КОЛОС»
№ п.п.Назва заходуК╕льк╕сть
1.Футбольн╕ матч╕ вищо╖ л╕ги 19
2.Футбольн╕ матч╕ першо╖ л╕ги 10
3.Футбольн╕ матч╕ за Кубок ЯРФФ7
4.Чемп╕онат Яготинського району з футболу серед ветеран╕в 35+ 42
5.Районна спартак╕ада серед с╕льських колектив╕в ф╕зкультури 4
6.М╕жобласний турн╕р з футболу серед дитячих команд пам'ят╕ Ю.Г. Крижевицького 9За пер╕од з листопада 2015 року ╕ по даний час було зд╕йснено повну реконструкц╕ю одн╕╓╖ трибуни спортивного комплексу та часткову реконструкц╕ю в╕п-зони, встановлено в╕деоспостереження та придбано необх╕дну апаратуру, зам╕нено три в╕кна на сучасн╕ металопластиков╕, зам╕нено вх╕дн╕ двер╕, придбано тракторну газонокосарку.Для бажаючих займатись наст╕льним тен╕сом в прим╕щенн╕ стац╕онарно встановлено два столи.

Ма╓мо над╕ю, що в недалекому майбутньому головна футбольна арена та весь спортивний комплекс Яготина будуть в╕дпов╕дати сучасним вимогам та нормам. Найближчим часом, щоб наш стад╕он набув бажаного вигляду, необх╕дно зробити ще дуже багато: кап╕тально в╕дремонтувати адм╕нприм╕щення, встановити електронне табло, провести реконструкц╕ю друго╖ частини трибуни, побудувати котельню на альтернативному палив╕. Дуже хот╕лося б, щоб у нас був побудований басейн. В 2017 роц╕ буде встановлено площадку для гри в м╕н╕-футбол. За кошти м╕ського бюджету вже проведено п╕дготовч╕ роботи. Ф╕нансування придбання та встановлення зазначено╖ площадки буде зд╕йснено за кошти ╕нвестор╕в. Плану╓мо провести повну реконструкц╕ю футбольного поля, огородити територ╕ю стад╕ону.

Тож я закликаю ус╕х небайдужих до розвитку спортивного життя нашого м╕ста з проханням долучатись до ц╕╓╖ благородно╖ справи. Лише разом ми зможемо досягти бажаного результату: зробити наш стад╕он справжн╕м центром для розвитку ф╕зично╖ культури ╕ спорту у нашому р╕дному м╕ст╕.

СП╤ВПРАЦЯ З ГРОМАДСЬК╤СТЮ

За р╕к роботи в Яготинськ╕й м╕ськ╕й рад╕ проводились зас╕дання та кругл╕ столи за участю кер╕вник╕в Яготинських районних орган╕зац╕й пол╕тичних парт╕й та громадських орган╕зац╕й, член╕в Координац╕йно╖ ради, гол╕в первинних ветеранських орган╕зац╕й м╕ста, Ради п╕дпри╓мц╕в та небайдужих мешканц╕в м╕ста.

Впродовж року було проведено:
- три зас╕дання Яготинсько╖ м╕сько╖ Координац╕йно╖ ради

Дата проведенняПитання до розгляду
10.02.2016Про функц╕онування Пункту тимчасового розм╕щення б╕женц╕в у м. Яготин╕
10.02.2016Об’╓днання територ╕альних громад – важливе питання сьогодення.
10.02.2016Про орган╕зац╕йн╕ заходи щодо проведення двом╕сячника благоустрою на територ╕╖ м╕ста Яготина.
15.07.2016Про укладення договор╕в з перев╕зниками за насл╕дками проведеного конкурсу на перевезення пасажир╕в на маршрутах загального користування в м. Яготин╕.
15.07.2016Про п╕льгове перевезення пасажир╕в на маршрутах загального користування в м. Яготин╕.
15.07.2016Про стан та перспективи роботи Яготинсько╖ центрально╖ районно╖ л╕карн╕.
15.07.2016Про стан утримання автомоб╕льних дор╕г загального користування на територ╕╖ м╕ста Яготин, що знаходяться на баланс╕ Служби автомоб╕льних дор╕г у Ки╖вськ╕й област╕.
15.07.2016Про п╕дготовку до проведення заход╕в з нагоди 25-р╕чниц╕ Незалежност╕ Укра╖ни.
22.09.2016Про проведення ос╕ннього м╕сячника благоустрою населених пункт╕в з 15.09.2016 по 15.10.2016 року.
22.09.2016Про п╕дготовку комунальних п╕дпри╓мств м╕сько╖ ради та виконання план╕в заход╕в до роботи в ос╕нньо-зимовий пер╕од 2016-2017 року.
22.09.2016Про стан розгляду справи у Ки╖вському апеляц╕йному адм╕н╕стративному суд╕ щодо скасування р╕шення Яготинсько╖ м╕сько╖ ради Ки╖всько╖ област╕.

- три розширен╕ Кругл╕ столи за участю представник╕в правоохоронних орган╕в

Дата проведенняПитання до розгляду
20.07.2016Про п╕льгове перевезення пасажир╕в на маршрутах загального користування в м. Яготин╕
20.07.2016Про Всеукра╖нську Хресну ходу – ходу миру, любов╕ та молитви за Укра╖ну, приурочену славному юв╕лею – 1000-л╕ття давньоруського чернецтва на свят╕й гор╕ Афон, яка проходитиме територ╕╓ю Ки╖всько╖ област╕.
20.07.2016Про функц╕онування Пункту тимчасового розм╕щення б╕женц╕в на територ╕╖ м. Яготина
26.10.2016, 11.11.2016Щодо стану безпеки в громадських м╕сцях м╕ст ╕ с╕л Укра╖ни.
31.10.2016Про проведену 30 жовтня поточного року мирну акц╕ю в центр╕ м╕ста щодо Пункту тимчасового розм╕щення б╕женц╕в, ╕н╕ц╕йовано╖ активом Пост╕йно д╕ючого штабу Протесного руху по ПТРБ.
31.10.2016Про правов╕ аспекти створення Пункту тимчасового розм╕щення б╕женц╕в.
31.10.2016Про складання акт╕в обстеження депутатами м╕сько╖ ради мешканцям м. Яготина.

Окремо хочу сказати про Раду п╕дпри╓мц╕в при м╕ськ╕й рад╕. Це т╕ небайдуж╕ яготинц╕-роботодавц╕, як╕ вбол╕вають за м╕сто, його розвиток, покращення ╕нфраструктури. Окр╕м вказаних вище заход╕в, активними учасниками яких були члени Ради п╕дпри╓мц╕в, неодноразово проводились розширен╕ з╕брання з вс╕ма власниками торг╕вельних заклад╕в. Нещодавно, 21 листопада, в м╕ськ╕й рад╕ в╕дбулася зустр╕ч з п╕дпри╓мцями за участю правоохоронних орган╕в щодо забезпечення правопорядку та безпеки в нашому м╕ст╕. До звернення начальника м╕сцевого в╕дд╕лення пол╕ц╕╖ про необх╕дн╕сть встановлення в закладах в╕деоспостереження вс╕ особи-п╕дпри╓мц╕ в╕днеслися з розум╕нням. В перспектив╕ заплановано надавати ╕нформац╕ю з камер в╕деоспостереження до в╕дд╕лення пол╕ц╕╖. Два мон╕тори для цього м╕ська рада вже придбала. Також обговорювали питання покращення благоустрою б╕ля торг╕вельних заклад╕в та ╖х святкове оформлення до Новор╕чних свят. Тож ми впевнен╕, що завдяки цим людям наше м╕сто стане як б╕льш безпечним, так ╕ б╕льш охайним та красивим.УРОЧИСТ╤ ТА СВЯТКОВ╤ ЗАХОДИ

Яготинська м╕ська рада впродовж зв╕тного пер╕оду з листопада 2015 по листопад 2016 року провела немало урочистих заход╕в серед яких, звичайно ж, перше м╕сце займа╓ День м╕ста, до якого завжди готу╓мося по особливому. Щороку до дня народження м╕ста для м╕стян готу╓ться «подарунок». Цей р╕к не став виключенням. В центр╕ м╕ста ми розпочали реконструкц╕ю центрально╖ площ╕, збудовано сцену для урочистих виступ╕в. Цього ж дня в╕дбулася ще одна при╓мна под╕я: для яготинц╕в, як╕ люблять спорт ╕ часто в╕дв╕дують стад╕он «Колос», було в╕дкрито оновлено частину глядацьких трибун.М╕ська рада завжди прийма╓ активну участь у вс╕х районних заходах з нагоди державних свят, вшановуючи пам’ять покладанням кв╕т╕в на День Соборност╕ Укра╖ни, День вшанування учасник╕в л╕кв╕дац╕╖ насл╕дк╕в авар╕╖ на ЧАЕС, День Перемоги над нацизмом у друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕, День Конституц╕╖ Укра╖ни, День незалежност╕ Укра╖ни, День Захисника Укра╖ни, День Г╕дност╕ та Свободи. Вс╕ ц╕ свята в╕дбуваються на Але╖ Слави, яка р╕к в╕д року поповню╓ться новими пам’ятними знаками, стелою, вшановуючи славн╕ справи наших яготинц╕в. Прац╕вники комунального п╕дпри╓мства Яготинсько╖ м╕сько╖ ради «Комунальник» щоденно дбають про благоустр╕й Але╖ Слави - святого для кожного яготинця м╕сця.П╕д час проведення урочистих заход╕в з нагоди в╕дзначення профес╕йних та юв╕лейних свят кращим представникам трудових колектив╕в м╕ста вручаються Подяки та Грамоти м╕ського голови.

За ╕н╕ц╕ативи м╕сько╖ ради п╕д час проведення святкових заход╕в в м╕ст╕ проводяться ярмарки, ви╖зна торг╕вля р╕зноман╕тними товарами, надаються певн╕ послуги. Для цього запрошуються заклади торг╕вл╕ та суб’╓кти п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕.

Не залишаються поза увагою й наймолодш╕ мешканц╕ м╕ста, для яких працювали три цирки-шап╕то в яких в╕дбулося в╕с╕м циркових вистав. Протягом л╕тнього пер╕оду та п╕д час р╕зноман╕тних свят було встановлено 12 дитячих розважальних атракц╕он╕в. Зараз вже можна сказати, що в кожному м╕крорайон╕ м╕ста ╓ по дек╕лька дитячих майданчик╕в.

Ми намага╓мося дбати ╕ про культурну спадщину нашого краю. За останн╕ роки на Але╖ Слави встановлено Стелу Геро╖в прац╕ та Стелу повних кавалер╕в ордену Слави, пам’ятн╕ знаки во╖нам-╕нтернац╕онал╕стам, л╕кв╕даторам авар╕╖ на ЧАЕС, героям Укра╖ни. Зараз обговорю╓ться питання встановлення пам’ятника Катерин╕ Б╕локур.

П╕д час реконструкц╕╖ центрально╖ площ╕ м╕ста виникло нагальне питання встановлення в центр╕ м╕ста пам’ятника наш╕й землячц╕, народн╕й художниц╕ Катерин╕ Б╕локур. М╕ською радою запропоновано на обговорення громади м╕ста макет пам’ятника та м╕сце його розташування. Пам’ятник пропону╓ться виготовити з гран╕ту висотою близько чотирьох метр╕в (ор╕╓нтовна варт╕сть роботи 250 тис. грн.). На першому обговоренн╕, яке в╕дбулось в середин╕ листопада цього року на центральн╕й площ╕ був виставлений макет пам’ятника у реальну величину. Проте думки розд╕лились.

Над╕йшла ще одна пропозиц╕я в╕д Гуся В.╤. виготовити пам’ятник в бронз╕, макет якого розроблений ще рок╕в десять тому ╕ який затверджений тод╕ на сес╕╖ м╕сько╖ ради. Проте, за приблизними п╕драхунками варт╕сть такого пам’ятника сягатиме як м╕н╕мум 1 млн. 500 тис., а то ╕ вс╕ 2 млн. грн.

У зв’язку з цим м╕ською радою ╕н╕ц╕йовано обговорення громадою цього питання через засоби масово╖ ╕нформац╕╖.ЩОДО М╤ЖНАРОДНИХ ЗВ’ЯЗК╤В

Яготин в цьому роц╕ продовжив налагоджувати м╕жнародну сп╕впрацю. Вже п’ять рок╕в наше м╕сто ма╓ дружн╕ в╕дносини з м. Келераш (Республ╕ка Молдова). П╕д час перебування делегац╕╖ нашого м╕ста в Молдов╕ вл╕тку цього року було домовлено про нам╕ри подальшо╖ сп╕впрац╕ з представниками з Болгар╕╖. Делегац╕ю Яготинсько╖ м╕сько╖ ради запросили на в╕дзначення Дня м╕ста Дв╕ могили. Саме 26 серпня 2016 року, я та кмет общини Дв╕ Могили Божидар Димитров п╕дписали «Догов╕р про встановлення партнерських в╕дносин м╕ж Мун╕ципал╕тетом «Дв╕ Могили» та м╕стом Яготин.

Спод╕ваюсь, що й надал╕ зв’язки м╕ж нашим м╕стом та м╕стами кра╖н ╢вропи будуть розширюватись, що дасть можлив╕сть розвиватися в економ╕чн╕й, культурн╕й, осв╕тн╕й галузях, розвитку охорони здоров’я, соц╕ально╖ д╕яльност╕, спорту та туризму.Я завершую зв╕т м╕ського голови, у якому намагалась показати не сво╖ особист╕ досягнення, а п╕двести п╕дсумок тому, як жило ╕ працювало м╕сто, оск╕льки, як ви розум╕╓те, одна людина н╕чого не може зробити. Дякую вс╕м, хто не т╕льки на словах, а й конкретними справами розбудову╓ та прикраша╓ св╕й будинок, св╕й дв╕р, вулицю, наше м╕сто, загалом, державу.

Я не приховала проблем ╕ недол╕к╕в, навпаки – загострила на них увагу, а це означа╓, що нам ╓ над чим працювати, до чого прагнути.


ЗВ╤Т М╤СЬКОГО ГОЛОВИ 2014 РОКУ

ШАНОВН╤ ЯГОТИНЦ╤, ДЕПУТАТИ, ШАНОВНА ГРОМАДО!

В╕дпов╕дно до чинного законодавства Укра╖ни дозвольте мен╕, як м╕ському голов╕, п╕дбити п╕дсумки виконано╖ роботи за пер╕од з 18 листопада 2010 року по 19 листопада 2014 року.
Яготин – це м╕сто, де живу ╕ працюю вже 31 р╕к. Для мене це найдорожча в св╕т╕ земля ╕ моя споконв╕чна мр╕я зробити все можливе, щоб наше м╕сто було красиве, затишне, ╕нвестиц╕йно-привабливе, а його жител╕ – задоволен╕ ╕ щаслив╕.
Св╕й зв╕т перед вами хочу почати з╕ сл╕в подяки кожному, хто пов╕рив в мене ╕ в мою команду. Спасиб╕ вам за терп╕ння, за дов╕ру, за мудр╕ поради, за громадянську позиц╕ю. Ц╕ роки були для ус╕х нас нелегкими, але ми працювали сумл╕нно, старалися не зрадити ваших спод╕вань. Найголовн╕шим досягненням вважаю те, що до нас, як до влади, стали ставитися з розум╕нням.
Сьогодн╕шн╕й зв╕т буде в╕др╕знятись в╕д попередн╕х - я зв╕туватимусь перед громадою не за останн╕й р╕к роботи, а за чотири. Причина для б╕льшост╕, я думаю, зрозум╕ла: це в╕дпов╕дь на численн╕ публ╕кац╕╖ в районн╕й газет╕ «Яготинськ╕ в╕ст╕», на шпальтах яко╖ друкуються замовн╕ статт╕, в яких говориться про мою «нездатн╕сть працювати, злочинну безд╕яльн╕сть» тощо.
Маю ст╕йке переконання, що держава сильна сво╖ми м╕стами, селами, сво╖ми територ╕альними громадами, сво╖ми людьми. Зм╕нюючись сам╕, зм╕нюючи сво╓ м╕сто, ми з вами творимо майбутн╓ сво╖х д╕тей, внук╕в та в╕дда╓мо шану нашим минулим покол╕нням, нашим ветеранам.
Розум╕ючи це, сво╖ зусилля у зв╕тному пер╕од╕ я зосереджувала на таких основних напрямках:
- виконання м╕ського бюджету;
- забезпечення належного функц╕онування дошк╕льно╖ осв╕ти, спорту;
- створення умов для комфортного проживання в м╕ст╕;
- покращення торговельного ╕ транспортного обслуговування населення;
- комплексний благоустр╕й м╕ста;
- розвиток малого та середнього б╕знесу;
- залучення вс╕╓╖ територ╕ально╖ громади до розв’язання загальном╕ських проблем, прозор╕сть ╕ публ╕чн╕сть влади.
╤нформуючи жител╕в м╕ста про основн╕ напрямки роботи, варто наголосити на двох наступних важливих моментах. Перший – всю роботу я зд╕йснювала через призму сво╓╖ передвиборно╖ програми. Другий – мета мо╓╖ роботи завжди була, ╓ й буде одна: все нам╕чене робити для яготинц╕в та в ╕м’я яготинц╕в. Власне кажучи, ╕накше просто бути не може.
За пер╕од роботи з 19 листопада 2010 року по листопад 2014 року проведено 50 пленарних зас╕дань м╕сько╖ ради шостого скликання, на яких ухвалено 2794 р╕шення.На сес╕ях розглядались найважлив╕ш╕ питання житт╓д╕яльност╕ м╕ста, затвердження та внесення зм╕н до м╕ського бюджету, вир╕шувалися земельн╕ питання тощо.
За зв╕тний пер╕од в╕дбулося 52 зас╕дання виконкому, на яких розглянуто та прийнято р╕шення щодо 1324 питань.Основн╕ з них: розгляд роботи комунальних п╕дпри╓мств, надання дозвол╕в на перебудову прим╕щень, присво╓ння адрес, п╕дключення до м╕ських водопров╕дних мереж, надання матер╕ально╖ допомоги та ╕нш╕.
За каденц╕ю Яготинсько╖ м╕сько╖ ради шостого скликання всього прийнято – 1334 розпорядження.Вс╕ вони видаються з метою забезпечення оперативного вир╕шення питань житт╓д╕яльност╕ м╕ста, належного виконання сво╖х посадових обов’язк╕в прац╕вниками м╕сько╖ ради тощо.
«Моя програма для кожного з Вас, для щоденних зм╕н на краще» - саме цими словами я розпочинала свою передвиборчу програму. Як на сьогодн╕ вона реал╕зована - оц╕нювати звичайно вам…
╤дучи на вибори, я ставила перед собою к╕лька першочергових завдань.
Перше - формування команди профес╕онал╕в-управл╕нц╕в.
До м╕сько╖ ради прийшли люди, яких Ви добре зна╓те, як╕ здатн╕ працювати ╕ сприяти вир╕шенню питань кожного з Вас. Це реально зробити, якщо ╓ ╓дн╕сть думок, ц╕лей ╕, найголовн╕ше, бажання працювати на користь громад╕. Результати роботи за ц╕ роки ви можете оц╕нити сам╕.
По-друге, в сво╖й програм╕ я наголошувала на необх╕дност╕ орган╕зац╕╖ д╕яльност╕ влади на принципах прозорост╕, в╕двертост╕, п╕дконтрольност╕ громад╕.
М╕ська рада у повному обсяз╕ забезпечу╓ право яготинц╕в на доступ до публ╕чно╖ ╕нформац╕╖ – витяги ╕з роботи пленарних зас╕дань, основн╕ р╕шення м╕сько╖ ради та виконкому, плани роботи, д╕яльн╕сть м╕сько╖ ради друкувалися на стор╕нках додатку до районно╖ газети, а зараз друкуються в м╕ськ╕й газет╕ «Яготин – м╕сто мо╓» та систематично висв╕тлюються на оф╕ц╕йному сайт╕ Яготинсько╖ м╕сько╖ ради, який працю╓ з 2012 року.
Б╕льше того, на минулому тижн╕ був створений новий оф╕ц╕йний сайт Яготинсько╖ м╕сько╖ ради, б╕льш зручний у користуванн╕, з можлив╕стю перегляду в╕деозапис╕в сес╕й м╕сько╖ ради та основних под╕й, як╕ в╕дбуваються у м╕ст╕. Для б╕льш зручного написання заяв, з якими громадяни звертаються до м╕сько╖ ради, на сайт╕ розм╕щуватимуться зразки заяв, перел╕к необх╕дних документ╕в, тощо. Таким чином, громадяни, не виходячи з дому, зможуть отримати необх╕дну ╕нформац╕ю та належним чином п╕дготуватись ще до початку звернення до м╕сько╖ ради. Це в як╕йсь м╕р╕ ╓ прообразом ╢диного в╕кна.
Також нещодавно у прим╕щенн╕ м╕сько╖ ради встановлено ╕нформац╕йний к╕оск. Вс╕ бажаюч╕ можуть швидко отримати через нього доступ до публ╕чно╖ ╕нформац╕╖, розпорядником чи власником яко╖ ╓ м╕ська рада. Зазначу, що на придбання цього к╕оску не було витрачено жодно╖ гривн╕ бюджетних кошт╕в. Його ми отримали як переможц╕ проекту «Доступ до публ╕чно╖ ╕нформац╕╖ в малих м╕стах Укра╖ни». Проект реал╕зовувався за ф╕нансово╖ п╕дтримки ╢вропейського Союзу.
Для б╕льш оперативного вир╕шення питань житт╓д╕яльност╕ м╕ста проводиться прямий телефонний зв'язок «Гаряча л╕н╕я».
Зг╕дно затвердженого граф╕ка, мо╖ми заступниками, кер╕вниками комунальних п╕дпри╓мств м╕сько╖ ради проводяться ви╖зн╕ прийоми громадян безпосередньо на п╕дпри╓мствах, установах та орган╕зац╕ях, на прибудинкових територ╕ях багатоквартирних будинк╕в та окремих м╕крорайонах м╕ста.
З метою зд╕йснення б╕льш д╕╓вого контролю запроваджено п╕дбиття п╕дсумк╕в виконання документ╕в та доручень на щотижневих нарадах при м╕ському голов╕.
Зас╕дання пленарних сес╕й м╕сько╖ ради та ╖╖ виконавчого ком╕тету ╓ абсолютно в╕дкритими. Кожен громадянин, за бажанням, може бути присутн╕й на них, а багато хто вже скористався такою можлив╕стю.
Вс╕ ц╕ роки структурними п╕дрозд╕лами та посадовими особами м╕сько╖ ради проводилася в╕дпов╕дна робота щодо розгляду звернень громадян, вир╕шення порушених ними питань, задоволення законних вимог заявник╕в, усунення причин, що породжують заяви та скарги.
Протягом зв╕тного пер╕оду з 19 листопада 2010 року по 17 листопада 2014 року до м╕сько╖ ради над╕йшло 11323 звернення.
М╕ським головою та його заступниками проведено 177 особистих прийоми, на яких прийнято 1376 громадян.
В загальному за цей пер╕од до м╕сько╖ ради в╕д орган╕зац╕й над╕йшло 4595 лист╕в, в╕д громадян – 6687 звернення.По-трет╓, обов’язковим бачила для себе щор╕чний зв╕т м╕ського голови перед громадою, що ╕ виконую сьогодн╕ вже вчетверте.
По–четверте, в сво╖й програм╕ я наголошувала на необх╕дност╕ створення громадського контролю. Важливою складовою життя м╕ста не в останню чергу ╓ прямий та в╕дкритий д╕алог м╕ж органами м╕сцевого самоврядування та територ╕альною громадою, яку вони представляють. Такий д╕алог сприя╓ розвитку громадянського сусп╕льства та, як насл╕док, вт╕ленню в життя прагнень громади через громадськ╕ об’╓днання (орган╕зац╕╖). Задля налагодження тако╖ сп╕впрац╕ при Яготинськ╕й м╕ськ╕й рад╕ за ц╕ роки створен╕:
- рада п╕дпри╓мц╕в;
- громадська рада;
- координац╕йна рада пол╕тичних парт╕й.
Ц╕ дорадч╕ органи охоплюють значну частину верств населення та безпосередньо впливають на процес прийняття р╕шень м╕ським головою, м╕ською радою, ╖╖ виконавчим ком╕тетом.
Кр╕м того, пост╕йна увага нада╓ться ╕н╕ц╕ативам громадських та ветеранських орган╕зац╕й, орган╕зац╕ям ╕нвал╕д╕в, чорнобильц╕в, во╖н╕в афганц╕в. Зокрема, за активно╖ сп╕впрац╕ з Яготинською районною орган╕зац╕╓ю во╖н╕в-╕нтернац╕онал╕ст╕в, ф╕нансово╖ допомоги депутата обласно╖ ради Мост╕пана О.О. встановлено пам’ятний знак во╖нам-╕нтернац╕онал╕стам на Але╖ Слави. Сп╕льно з громадською орган╕зац╕╓ю ╕нвал╕д╕в-чорнобильц╕в встановлено пам’ятний знак л╕кв╕даторам авар╕╖ на ЧАЕС. В минулому роц╕ за ╕н╕ц╕ативи Громадсько╖ орган╕зац╕╖ ветеран╕в в╕йни, прац╕ та в╕йськово╖ служби встановлено Стелу Геро╖в прац╕ та Стелу повних кавалер╕в ордену Слави. В 2014 роц╕ до Дня м╕ста, дякуючи депутату обласно╖ ради, директору «ПАТ «Яготинський маслозавод», почесному жителю м╕ста С╕ренку О.О. було встановлено стелу «Слава героям Укра╖ни».
Для ще б╕льшо╖ в╕дкритост╕ ми започаткували д╕яльн╕сть громадських ╕нспектор╕в, як гаранта гласност╕ у робот╕ м╕сько╖ ради. Зд╕йсню╓ться громадський контроль у сфер╕ перевезень пасажир╕в м╕ськими автобусами та благоустрою через роботу громадських ╕нспектор╕в (Богатир Г.М., Коберник Г.╤., Белбас ╤. П., Донець Т.Ф., Швацький В.Г.).
5. Молод╕жна пол╕тика.
Мен╕ дуже при╓мно говорити сьогодн╕ про те, що до сусп╕льно-пол╕тичного життя м╕ста все б╕льш активно долуча╓ться наша молодь, яка ста╓ не т╕льки ╕н╕ц╕атором, а й виконавцем зм╕н на краще.
З ╕н╕ц╕ативи громадсько╖ орган╕зац╕╖ Духовно-спортивно-оздоровчого клубу «Во╖н Св╕тла» неодноразово проводились заходи по наведенню порядку в м╕ст╕. Ними було ╕н╕ц╕йовано проведення суботник╕в на територ╕╖ Калиново╖ Але╖, де проводилась розчистка чагарник╕в та, в ус╕м знайомому та улюбленому м╕сц╕ в╕дпочинку яготинц╕в - Сорочому Яру, де були встановлен╕ столики з лавочками та дерев'ян╕ баки для см╕ття, прибрано багато всього, що залишали п╕сля себе в╕дпочиваюч╕.
Також молоддю громадсько╖ орган╕зац╕╖ Духовно-спортивно-оздоровчого клубу «Во╖н Св╕тла» проводиться патрулювання м╕ста у веч╕рн╕й час з метою п╕дтримання громадського правопорядку.
Молоддю м╕ста було п╕дтримано акц╕ю «Зробимо Укра╖ну чистою». П╕д час акц╕╖ в парку нашого м╕ста була проведена вирубка чагарник╕в та з╕брано багато см╕ття.
╤н╕ц╕атором в╕дновлення лавочок, що розм╕щен╕ вздовж стежки, яка проходить через парк з╕ сторони центру м╕ста до стад╕ону «Колос», виступив Олег Дробот.
Сп╕льно з громадськими актив╕стами (Чечуй А.В.) запровадили на територ╕╖ м╕ста Яготин д╕яльн╕сть громадських ╕нспектор╕в з охорони довк╕лля, як╕ займаються очищенням водних об’╓кт╕в м╕ста в тому числ╕ в╕д браконь╓рських с╕ток та ╕нших незаконних засоб╕в лову живих водних ресурс╕в.
Мають бажання долучитися до ц╕╓╖ справи ╕ члени новоствореного «Клубу рибалок Яготина», як╕ визначаються з кандидатурами сво╖х представник╕в для отримання посв╕дчень громадських ╕нспектор╕в з охорони довк╕лля.
╤н╕ц╕ативною групою молодих людей, за п╕дтримки м╕сько╖ ради та за погодження Яготинського РВ ГУ МВС Укра╖ни, створено Громадську орган╕зац╕ю «Правопорядок», яка д╕╓ на зразок колишн╕х Добров╕льних народних дружин, а переважна б╕льш╕сть ╖╖ член╕в, кр╕м цього, входять до Духовно-оздоровчого спортивного клубу «Во╖н Св╕тла», що в╕домий яготинцям сво╓ю участю в спортивному та громадському житт╕ м╕ста (Горя В.С, Кацап С.В., Симоненко В.В.). При Яготинськ╕й м╕ськ╕й рад╕ створено молод╕жний виконавчий ком╕тет до складу якого ув╕йшли представники кожного навчального закладу м╕ста.
6. Запорукою усп╕шного зд╕йснення запланованого ╓ виконання м╕ського бюджету.
До м╕ського бюджету з 01.01.2014 по 01.11.2014 над╕йшло 15 млн. 715 тис. грн. надходжень загального та спец╕ального фонд╕в, в тому числ╕ дотац╕╖ вир╕внювання 76,6 тис. грн., субвенц╕╖ з державного бюджету на ремонт дор╕г 757,2 тис. грн.
Виконання плану доход╕в м╕ського бюджету в ц╕лому склада╓ 101,9 %. Тобто, за вказаний пер╕од фактичн╕ надходження доход╕в перевищили запланован╕ на 287 тис. грн. Виконано план доход╕в по загальному ╕ спец╕альному фондах м╕ського бюджету.
Основними джерелами надходженнями загального фонду м╕ського бюджету ╓ податок з доход╕в ф╕зичних ос╕б та плата за землю. Податок з доход╕в ф╕зичних ос╕б склада╓ 63 в╕дсотки, плата за землю – 34 в╕дсотки загально╖ суми доход╕в до загального фонду.
Найб╕льш╕ надходження до бюджету забезпечили ПАТ «Яготинський маслозавод», ТОВ «Кондитер-транс», ТОВ «Розпод╕льчий центр «ПЛЮС», Яготинське л╕н╕йно-виробниче управл╕ння маг╕стральних газопровод╕в.
╢диний податок ╓ основним джерелом доход╕в спец╕ального фонду бюджету, частка якого становить 81 в╕дсоток в╕д загально╖ суми надходжень доход╕в.
З метою забезпечення наповнення доходно╖ частини м╕ського бюджету, м╕ською радою проводиться пост╕йна сп╕впраця з податковою ╕нспекц╕╓ю по питанню контролю за порядком, повнотою та сво╓часн╕стю сплати податк╕в до м╕ського бюджету.Зменшення надходжень доход╕в до м╕ського бюджету, починаючи з червня 2013 року, спричинило скорочення обсяг╕в виробництва п╕дпри╓мствами та орган╕зац╕ями м╕ста, скорочення чисельност╕ платник╕в податк╕в, працюючих, зменшення фонду зароб╕тно╖ плати, тобто т╕ чинники, на як╕ м╕ська рада не може вплинути.
Пор╕вняльний анал╕з структури основних видатк╕в м╕ського бюджету за 2011-2014 роки:Видатки на дошк╕льн╕ заклади осв╕ти найближчим часом ще значно зростуть, адже до завершального етапу п╕дходить буд╕вництво двох модульних котелень для дошк╕льних навчальних заклад╕в № 4 (493 тис. грн.) та № 5 (546 тис. грн.). Плану╓ться провести кап╕тальний ремонт системи опалення дошк╕льного навчального закладу № 1 (547 тис. грн.).
Не повн╕стю проведен╕ розрахунки за уже виконан╕ роботи по кап╕тальному ремонту дор╕г вулиць м╕ста. Плану╓мо зробити кап╕тальний ремонт твердого покриття прибудинкових територ╕й (Незалежност╕, 82-а; Каштанова алея, 1, 3, 7; ДЮСШ, Незалежност╕, 50).
Вказан╕ роботи могли бути виконан╕ значно ран╕ше. Але, в зв’язку з так званим «л╕м╕тованим» проведенням розрахунк╕в органами державно╖ казначейсько╖ служби, виконання роб╕т значно затримувались, так як п╕дрядн╕ орган╕зац╕╖ не можуть ризикувати ╕ нести затрати на виконання ремонтних роб╕т, не маючи гарант╕╖ на ╖х оплату найближчим часом та, враховуючи г╕ркий досв╕д минулого року, коли оплату за виконан╕ роботи довелося чекати майже р╕к.
Саме з цих же причин, маючи кошти, уже п╕втора року ми не можемо придбати вкрай необх╕дн╕ см╕тт╓вози для Яготинсько╖ житлово-експлуатац╕йно╖ контори, автовишку для п╕дпри╓мства по обслуговуванню вуличного осв╕тлення «М╕ськсв╕тло». За цей час техн╕ка подорожчала в 1,6 рази, а поставщики в╕дмовляються брати участь у тендерних процедурах.
Не вдалося провести ремонтн╕ роботи житлового фонду, дооблаштувати Калинову алею та виконати багато ╕нших роб╕т по благоустрою м╕ста. Причина одна ╕ та ж. Адже до початку виконання роб╕т необх╕дно провести експертизу кошторис╕в, отримати декларац╕ю на початок виконання роб╕т. Це досить клоп╕тка справа. Як╕й п╕дрядн╕й орган╕зац╕╖ захочеться цим займатись, нести затрати, не маючи гарант╕й на сво╓часну оплату наданих послуг в час стр╕мко╖ ╕нфляц╕╖?
Однак зазначу, що протягом зв╕тного пер╕оду м╕ською радою забезпечувались коштами вс╕ статт╕ видатк╕в, з вини м╕сько╖ ради не було допущено заборгованост╕ по розрахунках з постачальниками та п╕дрядниками за отриман╕ товари, послуги, виконан╕ роботи.
7. В сво╖й передвиборн╕й програм╕ одним ╕з основних завдань для себе я визначала приведення до належного стану житлово-комунального господарства м╕ста. Звичайно, не можу сказати, що це завдання вир╕шено в повному обсяз╕.
З огляду на те, що тривалий час практично не вкладалось серйозних кошт╕в, матер╕альна база житлово-комунального господарства потребу╓ модерн╕зац╕╖ ╕ оновлення.
ЩО МИ МА╢МО НА СЬОГОДН╤?

ЖИТЛОВИЙ ФОНД

Одн╕╓ю з важливих д╕лянок житлово-комунально╖ сфери ╓ утримання житлового фонду комунально╖ власност╕ територ╕ально╖ громади м╕ста, який нарахову╓ 78 багатоквартирних будинк╕в (загальна площа 129 тис. 488 кв. м.), в яких прожива╓ близько 5500 мешканц╕в.
На виконання прийнято╖ м╕ською радою Програми реформування житлово-комунального господарства м╕ста Яготина на 2011-2016 роки продовжувалась робота щодо покращення стану житлового фонду та прибудинкових територ╕й.
М╕ською радою та житлово-експлуатац╕йною конторою першочергово було ╕н╕ц╕йовано обстеження стану житлового фонду. Шляхом проведення ви╖зних зустр╕чей з мешканцями будинк╕в комунально╖ власност╕, з представниками ус╕х комунальних служб та прац╕вниками м╕сько╖ ради було встановлено, що стан житлового фонду бажа╓ бути кращим. Роботи по ╖х належному утриманню ран╕ше майже не пров%Ми намагались тривалий час (з 2006 року) не зм╕нювати тарифи на житлово-комунальн╕ послуги, але в поточному роц╕ були вимушен╕ це зробити, п╕двищивши ╖х в середньому на 65% аби зберегти комунальне п╕дпри╓мство, яке нада╓ житлово-комунальн╕ послуги та вчасно в повному обсяз╕ виплачувати прац╕вникам зароб╕тну плату. Адже за пер╕од з 2006 року ╕ по цей час м╕н╕мальна зароб╕тна плата виросла на 324%, варт╕сть електроенерг╕╖ - на 152%, варт╕сть паливно-мастильних матер╕ал╕в на 457%, варт╕сть природного газу на 377%. Роб╕ть висновок, шановн╕ яготинц╕, сам╕.

БЛАГОУСТР╤Й М╤СТА

На сьогодн╕ благоустро╓м на територ╕╖ м╕ста займа╓ться окремий п╕дрозд╕л Яготинсько╖ ЖЕК, що нал╕чу╓ 30 прац╕вник╕в, як╕ обслуговують усю вулично-дорожню мережу. Кожного ранку, при будь-як╕й погод╕, у вс╕ пори року, прац╕вниками п╕дрозд╕лу зд╕йсню╓ться прибирання центральних вулиць м╕ста, вив╕з см╕ття в╕д жител╕в приватного сектору, п╕дпри╓мств, установ, суб'╓кт╕в п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕.
За зв╕тний пер╕од встановлено 93 лавочок на прибудинкових територ╕ях будинк╕в житлового фонду м╕ста, 56 урни для см╕ття, 22 нових лавочок на Центральн╕й площ╕ м╕ста, Калинов╕й але╖, зони в╕дпочинку б╕ля м╕сько╖ ради, приведено до належного стану клумби та кв╕тники, встановлено 10 дощок оголошень.
Силами депутат╕в Яготинсько╖ м╕сько╖ ради, член╕в виконкому, прац╕вник╕в апарату м╕сько╖ ради, громадян м╕ста у весняний пер╕од висаджено по вулиц╕ Незалежност╕ дерева катальпи та липи, проведено акц╕ю щодо висадки бузку на мемор╕альному комплекс╕ «Алея Слави». Там же, л╕кв╕даторами чорнобильсько╖ авар╕╖, висаджено алею з дерев липи. Всього висаджено понад 670 дерев та кущ╕в, зокрема по вулиц╕ Незалежност╕, провулку Довженка, на клумбах Центрально╖ площ╕, б╕ля м╕сько╖ ради та на Але╖ слави.
По центральних вулицях встановлено покажчики напрямку вулиць, що да╓ змогу краще ор╕╓нтуватися як м╕сцевим жителям так ╕ гостям м╕ста. У планах м╕сько╖ ради – встановлення в╕дпов╕дних покажчик╕в напрямку вулиць на кожному перехрест╕.
Протягом зв╕тного пер╕оду проводився пост╕йний контроль за станом благоустрою територ╕й п╕дпри╓мств, установ, орган╕зац╕й та торгових заклад╕в, зокрема через щотижнев╕ об'╖зди територ╕╖ м╕ста ком╕с╕╓ю по благоустрою. Започатковано проведення щом╕сячно╖ наради з благоустрою з кер╕вниками п╕дпри╓мств, установ, орган╕зац╕й з висв╕тленням фотоматер╕ал╕в. Хочеться зауважити, що дана практика да╓ позитивн╕ результати.
Влаштовано Калинову алею для в╕дпочинку громадян поблизу Яготинсько╖ центрально╖ районно╖ л╕карн╕ ╕з встановленням декоративних л╕хтар╕в, лавочок, урн для см╕ття, кованого куща калини з декоративним п╕дсв╕чуванням, скульптур казкових геро╖в та гран╕тно╖ книги з написом меценат╕в, як╕ допомагали м╕ськ╕й рад╕ при влаштуванн╕ Але╖.
Не сто╖ть м╕ська рада осторонь ╕ питання прибирання л╕сопарково╖ зони, хоча вона ╕ перебува╓ на баланс╕ Переяслав-Хмельницького Держл╕сгоспу. З питання передач╕ парку у комунальну власн╕сть м╕ста м╕ська рада зверталася до народного депутата М╕щенка С.Г., але воно до цих п╕р залиша╓ться невир╕шеним. Хоча за допомогою кер╕вник╕в та колектив╕в п╕дпри╓мств, установ, орган╕зац╕й, навчальних заклад╕в вда╓ться п╕дтримувати порядок на закр╕плених за ними д╕лянках.
Силами комунального п╕дпри╓мства м╕сько╖ ради проведено благоустр╕й прилегло╖ територ╕╖ до стад╕ону «Колос», облаштовано клумби.
Бетонним парканом обгороджено територ╕╖ будинк╕в по вулиц╕ Незалежност╕, Шевченка, Пирятинська, Вокзальна, провулку Довженка.
При╓мно те, що питання благоустрою ми з вами вир╕шу╓мо разом, адже живемо ми в сп╕льному дом╕, який назива╓ться ЯГОТИН.
До святкування Нового року проводилися конкурси по оформленню торгових заклад╕в, п╕дпри╓мств, установ, орган╕зац╕й новор╕чною ╕люм╕нац╕╓ю. Я дякую вс╕м за участь ╕ впевнена, що зустр╕ч Нового 2015 року теж не стане виключенням.
З метою л╕кв╕дац╕╖ стих╕йно╖ та незаконно╖ торг╕вл╕ громадянами на про╖жджих частинах, встановлено торгов╕ м╕сця для торг╕вл╕ с╕льськогосподарською продукц╕╓ю (б╕ля магазину АТБ в центр╕ м╕ста та на Привокзальн╕й площ╕). Тим самим покращено ситуац╕ю з орган╕зац╕╖ та безпеки дорожнього руху та дотримання сан╕тарних вимог при реал╕зац╕╖ с╕льськогосподарсько╖ продукц╕╖. Завдяки цьому в м╕ст╕ л╕кв╕довано одв╕чну проблему стих╕йно╖ торг╕вл╕ в район╕ зал╕знично╖ станц╕╖. На даний час торг╕вля зд╕йсню╓ться виключно на ринках у м╕ст╕ та торгових рядах.
Для покращення стану благоустрою в м╕ст╕ на протяз╕ року регулярно проводяться суботники та м╕сячники по благоустрою. Хочу подякувати кожному за активну громадську ╕ житт╓ву позиц╕ю, завдяки як╕й наше м╕сто ста╓ красивим ╕ затишним.
╤з залученням фах╕вця державного п╕дпри╓мства «Ки╖вл╕сзахист» проведено обстеження та визначення авар╕йно-небезпечних сухост╕йних дерев у к╕лькост╕ 412 штук. На сьогодн╕шн╕й день видалено б╕льше 244 таких дерев ╕ роботи продовжуються.
Питання благоустрою завжди на контрол╕ м╕сько╖ ради. За порушення Правил благоустрою ком╕с╕╓ю з питань благоустрою складаються протоколи про адм╕н╕стративн╕ правопорушення, як╕ направляються на розгляд адм╕нком╕с╕╖ при Яготинськ╕й м╕ськ╕й рад╕.
Зг╕дно Правил благоустрою м╕ста Яготина на кожного власника домоволод╕ння, який не уклав догов╕р на вив╕з см╕ття, сьогодн╕ можна складати протокол про адм╕н╕стративне правопорушення ╕ притягувати до адм╕н╕стративно╖ в╕дпов╕дальност╕ з накладенням штрафу в╕д 340 до 1360 грн. Я розум╕ю, що не вс╕ мають можлив╕сть прийти в комунальне п╕дпри╓мство ╕ укласти догов╕р (╓ одинок╕ пенс╕онери, ╕нвал╕ди та ╕нш╕ соц╕ально вразлив╕ верстви населення). Для цього ми започаткували ви╖зди у м╕крорайони прац╕вника Яготинсько╖ ЖЕК, що в╕дпов╕да╓ за укладення договор╕в. Скажу так: це дало позитивн╕ результати, адже к╕льк╕сть укладених договор╕в у пор╕внянн╕ з аналог╕чним пер╕одом минулого року зб╕льшилася.На жаль, в ряд╕ випадк╕в в╕дмовляються укладати договори не люди похилого в╕ку чи соц╕ально незахищен╕ категор╕╖ населення, а громадяни, як╕ не замислюються над тим, яке довк╕лля вони залишать п╕сля себе прийдешн╕м покол╕нням.
Виника╓ запитання: а куди з цих будинк╕в д╕ва╓ться см╕ття? Чи не це ╓ причиною виникнення стих╕йних см╕тт╓звалищ, як╕ пост╕йно «виростають» у нашому м╕ст╕? Адже це см╕ття не везуть у м╕сто мешканц╕ сус╕дн╕х район╕в!
Хочу звернути увагу на те, що станом на сьогодн╕ у м╕ст╕ нал╕чу╓ться близько 7200 приватних будинк╕в, а договор╕в на вивезення см╕ття близько 3000, хоча укладення договор╕в на вивезення твердих побутових в╕дход╕в ╓ обов'язковим. Це передбачено законами Укра╖ни «Про благоустр╕й населених пункт╕в», «Про в╕дходи», Правилами благоустрою та утримання територ╕й у м╕ст╕ Яготин╕.
П╕дрозд╕лом ╕з благоустрою пост╕йно проводиться л╕кв╕дац╕я стих╕йних см╕тник╕в. Хот╕лося б спод╕ватися, що вони л╕кв╕дуються назавжди, але це залежить не в╕д мене ╕ не в╕д прац╕вник╕в комунального п╕дпри╓мства, а передус╕м в╕д нас, шановн╕ яготинц╕. Давайте разом дбати про чистоту ╕ затишок у нашому м╕сц╕.
Як п╕дсумок роботи, за результатами проведених обласних конкурс╕в «М╕сто найкращого благоустрою» наш Яготин дв╕ч╕ посп╕ль займав ТРЕТ╢ м╕сце.
Але, паралельно з цим в м╕ст╕ ╓ проблема,яку я теж поки що не змогла вир╕шить. Це несанкц╕онований см╕тник, який знаходиться на вулиц╕ К╕льцев╕й, майже в центр╕ м╕ста, т╕льки задумайтеся, з 1976 року!
Що зроблено на сьогодн╕?
Проведено обгородження територ╕╖ см╕тника бетонним парканом для недопущення його «розростання» та для запоб╕гання рознесення в╕тром см╕ття.
М╕ською радою укладений догов╕р з суб’╓ктами п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ на видалення з╕ см╕тника твердих побутових в╕дход╕в (вторинно╖ сировини). Для полегшення гас╕ння пожеж та п╕д’╖зду спецтехн╕ки, територ╕я розбита на окрем╕ квартали. На територ╕ю см╕тника п╕дведена електрична енерг╕я.
Основною проблемою залиша╓ться вид╕лення земельно╖ д╕лянки п╕д новий пол╕гон побутових в╕дход╕в, адже в╕дпов╕дно до Закону Укра╖ни «Про в╕дходи», ╕нших нормативно-правових акт╕в та сан╕тарних вимог, пол╕гон побутових в╕дход╕в ма╓ знаходитися за межами м╕ста. У цьому напрямку ми вже розпочали працювати та неодноразово зверталися до Яготинсько╖ районно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖. В подальшому ми будемо вир╕шувати це питання сп╕льно з кер╕вництвом району.
Щодо розд╕льного збору твердих побутових в╕дход╕в.
За обласною Програмою поводження з побутовими в╕дходами м╕ська рада отримала 35 контейнер╕в для розд╕льного збору твердих побутових в╕дход╕в (ПАП╤Р, СКЛО, ПЛАСТИК). Отримано спец╕альний автомоб╕ль для ╖х вивезення, частину контейнер╕в уже встановлено на прибудинкових територ╕ях багатоквартирних будинк╕в поряд ╕з звичайними контейнерами. На сьогодн╕ контейнери встановлен╕ в район╕ ПТФ, ЦИНСу, Каштанова алея 1,3,7, Незалежност╕, 52, 94-а.
Для вир╕шення ще одного питання в м╕ст╕ ми п╕д╕йшли «по-╓вропейськи» - це встановлення громадських вбиралень (б╕отуалет╕в). Всього ╖х закуплено 6 шт. та встановлено на територ╕╖ м╕ста: в центральн╕й частин╕, поблизу дитячого майданчика «Рошен», що поряд з╕ стад╕оном «Колос», на територ╕╖ Але╖ Слави, б╕ля Яготинсько╖ дитячо╖ школи мистецтв. Та знову ж, нер╕дко можемо бачити зранку картину, коли вони лежать перевернутими. Це також говорить про культуру окремих жител╕в, а якщо точн╕ше, то про ╖╖ в╕дсутн╕сть.
Одним ╕з питань покращення благоустрою в м╕ст╕ ╓ зам╕на естетично та техн╕чно застар╕лих зупинок громадського транспорту, що часто перебували у незадов╕льному стан╕. Для зручност╕ та комфортност╕ оч╕кування жителями м╕ста громадського транспорту, встановлено зупиночн╕ комплекси: «Суп╕й», «Бурякорадгосп», «РБК», «Центральний майдан», «Переясл╕вська», «Площа Танк╕ст╕в» (М╕хно В., Сахно П., Бойко О., Яценко С., М╕зюра С., Бойко В., «Кулинич╕»), в╕дновлено зупинку на «Парков╕й», встановлено зупинку на вул. Драгоманова.
За кошти м╕ського бюджету придбано автомоб╕льну вишку в ЖЕК, що дало змогу проводити ремонтн╕ роботи житлового фонду, а також кронувати та видаляти сухост╕йн╕, авар╕йно-небезпечн╕ дерева на територ╕╖ м╕ста.
Щодо кладовищ
Як я вже зазначала ран╕ше, за пер╕од мого перебування на посад╕ м╕ського голови, м╕ською радою прийнято у власн╕сть громади м╕ста ус╕ кладовища. Балансоутримувачем визначено Яготинську ЖЕК. За цей час ми почали проводити певн╕ роботи з благоустрою кладовищ. Було встановлено бетонн╕ огорож╕ на кладовищах по вул. Пирятинськ╕й, Ки╖вськ╕й, Переясл╕вська, Шевченка, в м╕крорайон╕ Козловщини.
На сьогодн╕ ми в╕дновлю╓мо д╕яльн╕сть ритуально╖ служби м╕ста, оск╕льки до д╕яльност╕ попередньо╖ в минулому роц╕ були нар╕кання з боку громадян. Вир╕шу╓мо питання придбання транспорту, з метою в подальшому створити ╕ надавати повний спектр послуг при похованн╕ померлих, зд╕йснювати контроль за похованнями на кладовищах.
Продовжу╓ться робота по розчищенню кладовищ в╕д кущ╕в та чагарник╕в. М╕ською радою досягнута домовлен╕сть з суб’╓ктами господарювання, як╕ зд╕йснюють поховання, про сп╕льну роботу по наведенню порядку на центральному кладовищ╕.
Наступним пр╕оритетним напрямком роботи комунально╖ сфери ╓ забезпечення стаб╕льного водопостачання жител╕в м╕ста, яке вир╕шу╓ Комунальне п╕дпри╓мство Яготинське ВУ ВКГ».
На сьогодн╕ п╕дпри╓мство нада╓ послуги з водопостачання та водов╕дведення 145 п╕дпри╓мствам, орган╕зац╕ям та установам. Кр╕м того його послугами користуються 16 тис. 719 громадян м╕ста.
Протягом 2011 року за рахунок кошт╕в м╕сцевого бюджету виконано такий обсяг роб╕т:
1. Побудований водопров╕д по вул. Пирятинськ╕й протяжн╕стю 960 м д╕аметром 160 мм, що дало змогу п╕дключити до водопостачання так╕ вулиц╕ як: Гагар╕на, М╕н╕на, ╤. Богуна, М╕нська, Пирятинська, Косяченка, К╕льцева, Матросова, ╤нтернац╕онал╕ст╕в. Варт╕сть роб╕т становить 335 тис. грн.
2. Зам╕нено ф╕льтросн╕ труби в першому аеротенку очисних споруд. Варт╕сть 43,5 тис. грн.
3. Створена електронна г╕дравл╕чна модель водопров╕дно╖ мереж╕ м╕ста для оптим╕зац╕╖ водопостачання. Варт╕сть роб╕т 59 тис. грн.
За рахунок власних кошт╕в п╕дпри╓мства:
1. Встановлений частотний перетворювач на очисних спорудах. – 115 тис. грн.
2. Зам╕нено насосне обладнання на КНС "Козловщина" – 43 тис. грн.
3. Виконано ремонт насосно╖ станц╕╖ другого п╕дйому – 20 тис. грн.
4. Виконано капремонт 0,2 км водопров╕дних мереж.
5. Промито та прочищено 6 км канал╕зац╕йних мереж.
6. П╕дключено до водопров╕дно╖ мереж╕ 130 абонент╕в.
7. Встановлено 225 л╕чильник╕в в квартирах багатоповерхових будинк╕в та приватному сектор╕.
8. На водопров╕дн╕й насосн╕й станц╕╖ другого п╕дйому проведено зам╕ну ф╕льтруючих елемент╕в в ф╕льтрах знезал╕знення.
2012р╕к
Сп╕льними зусиллями мешканц╕в будинку 52 по вулиц╕ Шевченка (район м’ясного ринку) та комунального п╕дпри╓мства п╕дключено до водопров╕дно╖ мереж╕ м╕ста багатоквартирний житловий будинок по вулиц╕ (будинок побудований у 60-х роках ╕ не був п╕дключений до водопроводу). Для будинку облаштовано водов╕дведення.
Зусиллями мешканц╕в та Водоканалу проведен╕ роботи по п╕дключенню до водопроводу будинку № 4 по вулиц╕ К╕льцев╕й.
Видано техн╕чн╕ умови на виготовлення та затверджено проектну документац╕ю щодо водопостачання житлового масиву «Комб╕кормовий завод».
Також проведено ряд роб╕т для покращення водопостачання м╕ста, а саме:
- ремонт водонап╕рно╖ веж╕ житлового масиву ПТФ з зам╕ною пол╕стирольного завантаження станц╕╖ знезал╕знення води;
- зам╕на насосного обладнання КНС вул. Незалежност╕, 16а (зупинка "Суп╕й");
- кап╕тальний ремонт нап╕рного канал╕зац╕йного колектора по вул. Пирятинськ╕й, протяжн╕стю 300 м;
- проведено ремонт дамб карт накопичувач╕в пол╕в ф╕льтрац╕╖ (масив ШРБУ);
- промито та прочищено 4 км канал╕зац╕йних мереж по м╕сту;
- виконано кап╕тальний ремонт водопров╕дно╖ мереж╕ на жилому масив╕ ПТФ, протяжн╕стю 570 м;
- встановлено компенсатори реактивно╖ енерг╕╖ на об'╓ктах – 2 шт.;
- до централ╕зованого водопостачання м╕ста п╕дключен╕ будинки по вул. Шевченка, 209 та 221 (за кошти жител╕в).
2013 р╕к
За 2013 р╕к п╕дведено водопостачання до м╕крорайону «Комб╕кормового заводу». Це вулиц╕ Колгоспна, Котовського, 24-Серпня, Васн╓цова, К. Б╕локур, Ковпака, Зоряна, пров. Пч╕лки, Котовського. Протяжн╕сть водопров╕дних мереж м╕ста зб╕льшилася на 2 км. Завдяки цьому до водопостачання п╕дключено близько 130 будинк╕в та ╖х к╕льк╕сть ще зб╕льшу╓ться за рахунок нових при╓днань.
П╕дпри╓мство виконувало роботи не т╕льки на розширення водопров╕дно╖ мереж╕, а й працювало на покращення ╕снуючо╖ водопров╕дно-канал╕зац╕йно╖ мереж╕ м╕ста. Зокрема виконано роботи:
1. Ремонт, зам╕на технолог╕чних труб в водонап╕рн╕й веж╕ житлового масиву ПТФ.
2. Промивка та дезинфекц╕я водопров╕дних мереж на житловому масив╕ «Козловщина».
3. Встановлен╕ компенсатори реактивно╖ електроенерг╕╖ на свердловинах № 13, 14, 15, 16 та КНС № 2.
4. Промивка та дезинфекц╕я резервуар╕в чисто╖ води та водопров╕дних мереж м╕ста.
5. Зам╕на пол╕стерольного завантаження в ф╕льтр╕ №3 станц╕╖ очистки води.
6. Ремонт артез╕анських свердловин (зам╕на глибинних насос╕в – 9 шт.).
7. Прочистка ╕ промивка канал╕зац╕йних мереж м. Яготин – 9 км.
8. Встановлення захисно╖ автоматики глибинних насос╕в на артез╕анських свердловинах.
9. Ремонт нап╕рного колектора та зам╕на зап╕рно╖ арматури на канал╕зац╕йн╕й насосн╕й станц╕╖ №1.
10. Ремонт водопров╕дних та канал╕зац╕йних оглядових колодяз╕в – 5 шт.
11. Л╕кв╕дац╕я виток╕в води на маг╕стралях та дворових водопроводах – 26 шт.
12. Кап╕тальний ремонт водопроводу на КНС № 2.
13. Кап╕тальний ремонт п╕дв╕дного та розпод╕льчих колектор╕в.
14. Кап╕тальний ремонт водопроводу до будинку по вул. Ки╖вська, 87.
15. Ремонт автоматики (частотного перетворювача) на канал╕зац╕йних очисних спорудах.
16. Ремонт покр╕вл╕ на ТП КНС № 2 та очисних спорудах.
17. В╕дремонтована витяжна вентиляц╕я на КНС № 2.
18. Покриття пав╕льйон╕в артез╕анських свердловин шифером – 2 пав╕льйони.
19. Зам╕на кабелю електроживлення до свердловин №17; №18.
20. Ремонт насос╕в нечистот на КНС №4; №6; №7.
21. Покраска ф╕льтр╕в станц╕╖ знезал╕знення.
22. Кап╕тальний ремонт автомашини ГАЗ – 3307 (асен╕заторна машина).
Також за вказаний пер╕од встановлено 176 водяних л╕чильник╕в у абонент╕в та зам╕нено 386 л╕чильник╕в. Всього за цей час при╓днано 142 житлових будинки до централ╕зовано╖ мереж╕ водопостачання.
Наступним кроком м╕сько╖ ради у сфер╕ водопостачання та водов╕дведення м╕ста ╓ проведення централ╕зованого водопостачання на м╕крорайон «Бачи╖вщина». З даного питання ╓ розроблений проект 2007 року, який в той час через в╕дсутн╕сть ф╕нансування не був реал╕зований. Зараз за численними зверненнями мешканц╕в м╕крорайону та за ╕н╕ц╕ативи м╕сько╖ ради, проект направлено на повторну експертизу та вишукуються кошти в розм╕р╕ близько 1,5 млн. грн. для виконання роб╕т. В раз╕ реал╕зац╕╖ проекту, територ╕ю нашого м╕ста буде забезпечено водою майже на вс╕ 100 %.
2014 р╕к
1. П╕днято, очищено та подано в розпод╕льчу мережу м╕ста питно╖ води 748 тис. м3.
2. Прийнято, транспортовано, очищено на очисних спорудах м╕ста ст╕чних вод 430 тис. м3 .
3. Промито канал╕зац╕йних мереж протяжн╕стю 6 км: вул. Незалежност╕, 22;52;32а;130;32;30;50; вул. Дарницька, 41; вул. Каштанова Алея, 2;3;1;7 вул. Ветеран╕в; вул. Леонтовича, вул. Довженка ,8; вул. Говорова, 29;27; вул. Чернях╕вського, 3;5; вул. М╕чур╕на, 69; вул. Роб╕тнича.
4. Встановлено л╕чильник╕в холодно╖ води – 288 шт.
5. Зам╕нено л╕чильник╕в води у абонент╕в – 942 шт.
6. П╕дключено нових абонент╕в до централ╕зованого водопостачання - 79 абонент╕в.
7. В╕дремонтовано дах блоку ф╕льтр╕в на очисних спорудах м╕ста.
8. В╕дремонтовано ВНС ╤╤╤-го п╕дйому вул. Незалежност╕, 22а з зам╕ною п╕дв╕дного водопроводу, встановлення нових насос╕в та частотного перетворювача.
9. В╕дремонтовано та накрито всю к╕льк╕сть колодяз╕в на водопров╕дно-канал╕зац╕йних мережах м╕ста.
10. Л╕кв╕довано авар╕╖ на канал╕зац╕йних мережах вул. Пирогова; Вокзальна; Пушк╕на; С╕рка; пров. Зал╕зничний; вул. Озерна; вул. Ки╖вська, 6а та вул. ╤ . С╕рка, 25, вул. Вокзальна, 11.
11. Прокладено водопроводи за рахунок кошт╕в жител╕в м╕ста по вул. Нечуя-Левицького, вул. Говорова протяжн╕стю 0,55 км.
12. В╕дремонтовано асин╕зац╕йну машину та ╖╖ обладнанння.
13. В╕дремонтовано силовий кабель на очисних спорудах м╕ста.
14. Зам╕нено силовий кабель до КНС по вул. Незалежност╕, 16а, та п╕двищуючо╖ НС по вул. Незалежност╕, 22а .
15. Зроблено ремонт вентиляц╕йно╖ системи на КНС № 2.
16. Проведен╕ роботи по переключенню абонент╕в ╕ндив╕дуально╖ забудови п╕сля перекладки дворових водопровод╕в – 22 двори вул. Говорова.
17. Накрито з/б кришками колодяз╕в на водопров╕дно-канал╕зац╕йних мережах – 3 шт.
18. Зам╕нено насоси на свердловин╕ №20.
19. Виконан╕ роботи по переключенню абонент╕в по вул. Котляревського на нову водопров╕дну мережу.
20. Встановлено частотний перетворювач на свердловин╕ ЦИНС.
21. Проведена атестац╕я лаборатор╕╖ ОС.
22. В╕дремонтовано аерац╕йн╕ труби в першому аеротенку на очисних спорудах м╕ста.
23. Промито канал╕зац╕йн╕ мереж╕ по вул. Ветеран╕в, Леонтовича, 3, 5.
24. В╕дремонтовано виробнич╕ прим╕щення очисних споруд.
25. Зам╕нено водопров╕дн╕ мереж╕ до будинк╕в вул. Незалежност╕, 28, 30, 32, 34, 18, 2, вул. Шевченка, 232, вул. Роб╕тнича, 9, вул. Довженка, 14, вул. Леонтовича, 9, вул. Чернях╕вського, 1, 3 загальною протяжн╕стю 0,6 км.

П╕дпри╓мство, яке займа╓ться облаштуванням, ремонтом та обслуговуванням вуличного осв╕тлення м╕ста
КП «М╕ськсв╕тло»
На баланс╕ Яготинського п╕дпри╓мства по обслуговуванню вуличного осв╕тлення «М╕ськсв╕тло» знаходиться 108,705 км електричних мереж.ДОРОГИ ТА ТРАНСПОРТ

Протяжн╕сть автомоб╕льних дор╕г по м╕сту Яготин становить близько 195 км, з твердим покриттям – 124 км. Хочу зазначити, що основн╕ (центральн╕) вулиц╕ м╕ста в╕дносяться до м╕жрайонного значення та знаходяться на баланс╕ Служби автомоб╕льних дор╕г у Ки╖вськ╕й област╕ ╕ повинн╕ обслуговуватись ц╕╓ю ж орган╕зац╕╓ю. Зокрема це вулиц╕: Незалежност╕, Шевченка, Пирятинська, Переясл╕вська, Ки╖вська, Роб╕тнича, Дарницька, Вокзальна, Поштова, Толстого, К╕льцева, М╕чур╕на, Шк╕льна площа, Привокзальна, Толбух╕на.
За кошти м╕ського бюджету щороку проводяться роботи з ремонту дор╕г:Сес╕╓ю м╕сько╖ ради прийнято на баланс м╕ста 200 вулиць. Це дасть змогу планувати та вид╕ляти кошти з м╕сцевого бюджету на ╖х ремонт та облаштування. Кр╕м того, спец╕ал╕зованим п╕дпри╓мством за кошти обласного бюджету проводиться паспортизац╕я цих дор╕г. На даний час проведено 50% роб╕т
Одн╕╓ю з тез мо╓╖ програми було «погасити напружен╕сть», яка виникла м╕ж перев╕зниками ╕ пасажирами. На початку каденц╕╖ до м╕сько╖ ради найб╕льше звернень ╕ нар╕кань надходило в╕д громадян стосовно якост╕ надання послуг автоперев╕зниками. Не витримувався граф╕к руху, автобуси не в╕дпов╕дали потребам сьогодення, на маршрутах працювали м╕кроавтобуси «ГАЗель».
Одним ╕з перших крок╕в покращення ситуац╕╖ було оновлення складу конкурсного ком╕тету, яким в подальшому було визначено десять маршрут╕в руху, та проведено конкурс на перевезення пасажир╕в по м╕сту. Тривалий час громада м╕ста разом з м╕ською радою обговорювала граф╕ки руху на маршрутах ╕ таким чином д╕йшли до сп╕льно╖ думки щодо остаточного граф╕ку руху, за яким на даний час ╕ в╕дбува╓ться рух автобус╕в. Оновлен╕ таблички з розкладом руху закр╕плюються на зупинках.
На територ╕╖ м╕ста працю╓ три перев╕зники: ПрАТ «АТП-13251», ФОП Щербина, ФОП Вас╕ль╓в.
На прохання велико╖ к╕лькост╕ громадян облаштовано зупинку «На вимогу» б╕ля пол╕кл╕н╕чного в╕дд╕лення Яготинсько╖ ЦРЛ.
За багаточисленними зверненнями громадян встановлено зупинку на вулиц╕ Дмитр╕вськ╕й, де проходить рух автобусу 10 маршруту. Для цього проведено облаштування дорожнього полотна, яке з’╓дну╓ вулиц╕ Драгоманова та Дмитр╕вську.
Я ч╕тко розум╕ю, що першочерговим завданням м╕сько╖ влади на сьогодн╕ ╓ розробка та реал╕зац╕я комплексу заход╕в спрямованих на п╕двищення ╕нвестиц╕йно╖ привабливост╕ м╕ста та стимулювання залучення ╕нвестиц╕йних кошт╕в для забезпечення розвитку промислового сектору, п╕двищення ефективност╕ роботи д╕ючих п╕дпри╓мств, створення нових робочих м╕сць. Тому одним ╕з завдань передвиборно╖ програми я ставила залучення кошт╕в ╕нвестор╕в у розвиток соц╕ально╖ ╕нфраструктури м╕ста. Але першим кроком у ц╕й робот╕ було завершення виготовлення та затвердження Генерального плану м╕ста, без якого вид╕лення земельних д╕лянок п╕д ╕нвестиц╕йн╕ проекти було б неможливим. Ми завершили цю роботу, яка була розпочата командою м╕сько╖ ради попередньо╖ каденц╕╖.
Оск╕льки м╕сто не ма╓ достатнього ф╕нансового ресурсу на реал╕зац╕ю сво╖х план╕в, то ми почали шукати ╕нших можливостей, зокрема залучення грантових кошт╕в в╕д участ╕ в укра╖нських ╕ ╓вропейських проектах. Нам став у нагод╕ досв╕д Польщ╕ – у ц╕й кра╖н╕ багато потужних проект╕в реал╕зовано саме на залучен╕ кошти. М╕ською радою подано заявки та п╕дготовлено пакет необх╕дних документ╕в на отримання грант╕в. А один ╕з реал╕зованих ╕нвестиц╕йних проект╕в – проведення термо╕золяц╕╖ ДНЗ № 4 «Прол╕сок», де м╕ська рада коштами дольово╖ участ╕ з Польською фундац╕╓ю «ПАУС╤» (всього 2 млн. грн.) змогла ефективно зд╕йснити утеплення дитячого садочка, тим самим зменшивши витрати на опалення прим╕щень майже на 50%.
За пер╕од з 2012 року по даний час до бюджету залучено 634 006, 42 грн. за рахунок кошт╕в пайово╖ участ╕ у створенн╕ ╕ розвитку ╕нженерно-транспортно╖ та соц╕ально╖ ╕нфраструктури м╕ста Яготин.
Виходячи ╕з сусп╕льних ╕нтерес╕в у сфер╕ комплексного соц╕ально-економ╕чного розвитку територ╕ально╖ громади, з метою об’╓днання зусиль територ╕ально╖ громади в особ╕ Яготинсько╖ м╕сько╖ ради та суб’╓кт╕в господарювання, що зд╕йснюють свою д╕яльн╕сть на територ╕╖ м╕сько╖ ради, в напрямку п╕двищення р╕вня життя населення, покращення добробуту та соц╕ально-економ╕чно╖ ╕нфраструктури м╕ста Яготин, м╕ська рада вир╕шила запровадити практику укладення угод про соц╕альне партнерство м╕ж територ╕альною громадою м╕ста Яготин та суб’╓ктами господарювання (так зване соц╕альне партнерство).
Зокрема в рамках партнерсько╖ допомоги укладено угоди про очистку вулиць м╕ста п╕дпри╓мствами, що мають в╕дпов╕дну техн╕ку.
Щодо оренди. М╕ською радою використовуються абсолютно прозор╕ та в╕дкрит╕ процедури до передач╕ в оренду майна комунально╖ власност╕. Майно в оренду нада╓ться виключно через конкурс, що забезпечу╓ прозор╕сть оренди об’╓кт╕в комунального майна.
В пор╕внянн╕ з 2010 роком к╕льк╕сть об’╓кт╕в комунального майна, що передан╕ в оренду зб╕льшилась в 2 рази (з 10 до 19 об’╓кт╕в). Реальна сума доход╕в м╕ського бюджету, яка надходить в╕д плати за оренду комунального майна зросла в 4 рази (з 6305,63 грн. до 25882,42 грн. на м╕сяць).
Щодо розвитку малого та середнього б╕знесу. Для провадження п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ на територ╕╖ м╕ста Яготин розм╕щено 112 тимчасових споруд мало╖ арх╕тектурно╖ форми (МАФи). За зв╕тний пер╕од на територ╕╖ м╕ста було встановлено 63 таких споруди.
Станом на сьогодн╕шн╕й день, на виконання р╕шення м╕сько╖ ради «Про пайову участь власник╕в тимчасових споруд (малих арх╕тектурних форм) в утриманн╕ об'╓кт╕в благоустрою м. Яготин», до бюджету м╕ста Яготин вже над╕йшли кошти в сум╕ 243323,43 грн., при цьому загальна сума триваючих догов╕рних зобов’язань становить 502199,97 грн.
На численн╕ звернення громадян та з метою упорядкування розм╕щення малих арх╕тектурних споруд для зд╕йснення п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ на територ╕╖ м╕ста, депутати м╕сько╖ ради 31 жовтня 2013 року прийняли р╕шення, яким заборонили ╖х встановлення до затвердження комплексно╖ схеми та арх╕тектурного типу тимчасових споруд з вимогами дотримання буд╕вельних, сан╕тарно-г╕г╕╓н╕чних норм, а також ╕снуючих м╕стобуд╕вних обмежень. М╕ська рада пост╕йно проводить роботу по розвитку п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ на територ╕╖ м╕ста. Одним з перших крок╕в, на шляху сприяння розвитку п╕дпри╓мництва, було створення в 2012 роц╕ ради п╕дпри╓мц╕в, завдяки чому пост╕йно проводиться д╕алог з п╕дпри╓мцями м╕ста, що нада╓ можлив╕сть ефективно та сво╓часно реагувати на потреби б╕знесу. Виконавчим ком╕тетом 25 липня 2013 року прийнято р╕шення № 115 «Про затвердження Порядку розм╕щення тимчасових намет╕в ╕ яток для торг╕вл╕ та визначення м╕сць для розм╕щення тимчасових намет╕в для зд╕йснення ви╖зно╖ торг╕вл╕ на територ╕╖ Яготинсько╖ м╕сько╖ ради», що надало змогу впорядкувати розм╕щення яток та намет╕в для зд╕йснення ви╖зно╖ торг╕вл╕.
М╕ською радою були створен╕ р╕вн╕ умови для СПД щодо розм╕щення на територ╕╖ м╕ста тимчасових споруд для провадження п╕дпри╓мницько╖ д╕яльност╕ та зд╕йснення ви╖зно╖ торг╕вл╕, що склало альтернативу продажу товар╕в та продукт╕в на територ╕ях ринк╕в.
Ми плану╓мо в наступному роц╕, в зв'язку численними зверненнями жител╕в м╕крорайону «Суп╕й», встановлення та облаштування торгових ряд╕в для продажу с╕льськогосподарсько╖ продукц╕╖.
Одним з ключових питань у сфер╕ п╕дпри╓мництва явля╓ться п╕дтримка м╕сцевих товаровиробник╕в. Так постачання продукт╕в харчування в дошк╕льн╕ дитяч╕ заклади що розташован╕ на територ╕╖ м╕ста зд╕йснюють виключно промислов╕ та с╕льськогосподарськ╕ п╕дпри╓мства, що розташован╕ на територ╕╖ м╕ста та району, як╕ мають в╕дпов╕дн╕ сертиф╕кати якост╕ продукц╕╖.
Наступний пункт програми - передача прим╕щення пункту б╕женц╕в в комунальну власн╕сть м╕ста. На сьогодн╕ вир╕шення питання щодо розм╕щення Пункту б╕женц╕в перебува╓ на найвищому державному р╕вн╕ оск╕льки «Нац╕ональним планом д╕й щодо л╕берал╕зац╕╖ ╢вропейським Союзом в╕зового режиму для Укра╖ни» затвердженого Указом президента в╕д 22 кв╕тня 2011 року № 494/2011 передбачено забезпечення функц╕онування даного об’╓кту. Кр╕м того аналог╕чн╕ положення м╕стяться в розпорядженн╕ Уряду в╕д 20 серпня 2014 року № 805-р, щодо реал╕зац╕╖ другого етапу Нац╕онального плану.
Враховуючи вказан╕ обставини, вс╕ звернення Яготинсько╖ м╕сько╖ ради щодо передач╕ пункту розм╕щення б╕женц╕в в комунальну власн╕сть залишилися, на жаль, без уваги.
Щодо гуртожитк╕в у м╕ст╕.
М╕ською радою проведено повний комплекс роб╕т по прийняттю гуртожитк╕в у комунальну власн╕сть територ╕ально╖ громади м╕ста Яготин з подальшою ╖х приватизац╕╓ю жителями.
В процес╕ роботи було створено в╕дпов╕дн╕ робоч╕ групи та ком╕с╕╖, як╕ працювали з районними службами, балансоутримувачами гуртожитк╕в, а це ╕ Рег╕ональне в╕дд╕лення фонду державного майна Укра╖ни по Ки╖вськ╕й област╕, ПАТ «Яготинське», ПрАТ «ПМК-15», ТДВ «Яготинський механ╕чний завод», Асоц╕ац╕я сп╕ввласник╕в багатоквартирних будинк╕в «Ковчег», Яготинський цукровий завод.
Проведено техн╕чн╕ обстеження буд╕вель, поновлено, а в деяких випадках виготовлено нову документац╕ю, складено та погоджено акти приймання-передач╕ прим╕щень.
Загалом на сьогодн╕ значна частина громадян мешканц╕в гуртожитк╕в вже отримала право власност╕ на сво╓ житлове прим╕щення. Це мешканц╕ гуртожитк╕в по вул. Шевченка, 247, М╕чур╕на, 63, Лисенка, 12, Черняховського, 1 Черняховського, 2, Ки╖вська, 4.
В м╕ру можливостей вир╕шу╓мо на сьогодн╕ питання соц╕ального захисту населення, передбачен╕ законодавством.
За зверненнями громадян надано матер╕ально╖ допомоги на суму 120698 гривень 309 жителям м╕ста.
Питання землекористування.
За пер╕од 2011-2014 рок╕в Яготинською м╕ською радою прийнято 2135 р╕шень щодо земельних питань. П╕дготовлено та видано 2066 дов╕док громадянам щодо обл╕ку земельних д╕лянок на територ╕╖ Яготинсько╖ м╕сько╖ ради
За пер╕од з листопада 2010 по даний час укладено 83 договори оренди земельних д╕лянок, що становить 45 в╕дсотк╕в в╕д ус╕х договор╕в оренди земл╕, укладених Яготинською м╕ською радою починаючи з 2001 року.
На даний час на територ╕╖ м╕ста фактично не залишилось земельних д╕лянок, як╕ використовуються суб’╓ктами господарювання без внесення плати за землю, окр╕м суб’╓кт╕в господарювання, що отримали земельн╕ д╕лянки на прав╕ пост╕йного користування ╕ переоформлення яких на оренду та, в╕дпов╕дно, зб╕льшення надходжень м╕сцевого бюджету заблоковано р╕шенням Конституц╕йного Суду.
Звернення ж Яготинсько╖ м╕сько╖ ради до Верховно╖ ради з пропозиц╕╓ю законодавчого врегулювання порушеного питання не знайшло свого вир╕шення. Причину цьому мабуть потр╕бно шукати в небажанн╕ окремих лоб╕ст╕в у Верховн╕й рад╕ позбутися прив╕ле╖в, пов’язаних з користуванням землею.
Кр╕м того, Яготинською м╕ською радою, одн╕╓ю з перших у Ки╖вськ╕й област╕ запроваджено процедуру продажу земельних д╕лянок та прав на них на земельних торгах, в результат╕ яких з початку цього року до бюджету м╕ста над╕йшло 90 960 грн. в╕д продажу права оренди земельних д╕лянок.
Одним з важливих напрямк╕в роботи в галуз╕ земельних в╕дносин ╓ надання в тимчасове користування земельних д╕лянок для с╕льськогосподарських потреб, як╕ не використовувалися та були зайнят╕ чагарниками.
Нараз╕ можу сказати, що т╕льки в╕д використання земельних д╕лянок, як╕ н╕коли не приносили кошт╕в, до м╕ського бюджету нарахову╓ться плата в розм╕р╕ близько 100 000 гривень на р╕к. При цьому кожен фермер та член фермерського господарства сплачу╓ податки, створю╓ робоч╕ м╕сця, прийма╓ участь в створенн╕ та розвитку ╕нфраструктури м╕ста, п╕дтриму╓ земельн╕ д╕лянки та прилеглу до них територ╕ю в належному стан╕.
Окр╕м роботи, пов’язано╖ безпосередньо з наданням земельних д╕лянок у власн╕сть та користування, м╕ською радою вживаються заходи щодо систематизац╕╖ та обл╕ку земель комунально╖ власност╕ шляхом виготовлення землевпорядно╖ та м╕стобуд╕вно╖ документац╕╖. Зокрема виготовлено та затверджено:
1. Генеральний план населеного пункту.
2. Нормативно-грошову оц╕нку земл╕, в╕д яко╖ залежить розм╕р надходжень орендно╖ плати за землю до м╕ського бюджету.
3. Документац╕я з ╕нвентаризац╕╖ земель населеного пункту, де в╕дображено склад уг╕дь, ╖х користувач╕, земл╕, не надан╕ у власн╕сть та користування, ╕нш╕ картограф╕чн╕ дан╕.
4. Зд╕йснено розмежування земель державно╖ та комунально╖ власност╕ та встановлено склад земель, якими розпоряджа╓ться територ╕альна громада.
5. Практично завершено роботи по виготовленню детального плану садибно╖ забудови «П╕вн╕чна».
Станом на сьогодн╕ ми ма╓мо граф╕чн╕ матер╕али детального плану територ╕╖ садибно╖ забудови району «П╕вн╕чна». При цьому, мабуть кожен ╕з нас погодиться з твердженням про те, що ми повинн╕ першочергово забезпечити земельними д╕лянками наших геро╖в-земляк╕в – учасник╕в Антитерористично╖ операц╕╖ на сход╕ Укра╖ни.

ДОШК╤ЛЬНА ОСВ╤ТА

У м╕ст╕ Яготин╕ функц╕ону╓ 6 дошк╕льних навчальних заклад╕в, як╕ в╕дв╕ду╓ 850 д╕тей. Оп╕куються такою к╕льк╕стю малят 156 прац╕вник╕в, в тому числ╕ б╕ля 60 педагог╕в.
Для зручност╕ батьк╕в, як╕ працюють на п╕дпри╓мствах, в установах та орган╕зац╕ях м╕ста з листопада 2010 року у вс╕х дошк╕льних закладах працю╓ чергова група з 07.30 до 17.30 хв.У кожний дошк╕льний заклад м╕ста придбано комп’ютерну техн╕ку.
В м╕ст╕ запроваджено буд╕вництво транспортабельних модульних котелень, що будуть працювати на зм╕шаному палив╕. Так╕ котельн╕ будуть побудован╕ на територ╕ях двох дошк╕льних навчальних заклад╕в: ДНЗ № 4 «Прол╕сок» та ДНЗ № 5 «Бер╕зка». На даний час розроблена проектна документац╕я та отримано дозв╕л на буд╕вництво. У ДНЗ № 5 вже завезено модуль транспортабельно╖ котельн╕ та найближчим часом розпочнуться монтажн╕ роботи (якщо не буде затримки проплат державною казначейською службою у район╕).
Також заплановано зам╕нити систему опалення в ДНЗ №1 «З╕ронька». Догов╕р на проведення таких роб╕т вже укладено.
Зробити все це т╕льки за кошти невеликого м╕ського бюджету було б просто неможливо. Тому дякую батькам вихованц╕в садк╕в, п╕дпри╓мцям, представникам пол╕тичних парт╕й та громадських орган╕зац╕й, вс╕м, хто надав допомогу у покращенн╕ матер╕ально╖ бази дошк╕льних навчальних заклад╕в м╕ста.
Один ╕з пункт╕в передвиборно╖ програми - встановлення дитячих майданчик╕в в м╕крорайонах м╕ста. За зв╕тний пер╕од встановлено 24 дитяч╕ майданчики.Хот╕лося б, щоб у м╕ст╕ були створен╕ парки та пляж╕ як зони в╕дпочинку сучасного р╕вня з в╕дпов╕дно розвиненою системою обслуговування.
На сьогодн╕ вдалося створити ряд м╕сць, де мешканц╕ м╕ста можуть в╕дпочити, це зокрема скверик б╕ля Яготинсько╖ ЦРЛ, який розчищений в╕д чагарник╕в ╕ велико╖ к╕лькост╕ см╕ття, облаштований лавочками, л╕хтарями, урнами для см╕ття, вимощеними дор╕жками. Встановлено казков╕ геро╖ на полян╕ казок, металеву арку та калину, де ╕з задоволенням фотографуються д╕ти, доросл╕ та молодята. Кр╕м того, невеличке м╕сце в╕дпочинку з лавочками та клумбами облаштоване б╕ля прим╕щення м╕сько╖ ради. Пост╕йно п╕дтриму╓ться порядок в парков╕й зон╕ вздовж вулиц╕ Незалежност╕, де силами комунально╖ служби м╕ста, п╕дпри╓мств, установ, орган╕зац╕й вигр╕ба╓ться й вивозиться листя, проводиться вирубка чагарник╕в, л╕кв╕дуються стих╕йн╕ см╕тники. Б╕ля стад╕ону «Колос» орган╕зовано м╕сце в╕дпочинку для д╕тей та молод╕, де встановлено дитячий майданчик та спортивн╕ тренажери. За сприяння та допомоги м╕сько╖ ради ентуз╕астами м╕ста збудовано хокейне поле. В центр╕ встановлено св╕тловий фонтан.
Не зважаючи на досить обмежен╕ ф╕нансов╕ можливост╕ м╕ського бюджету та необх╕дн╕сть вир╕шення ╕нших нагальних потреб м╕ста, м╕ська влада знаходить резерви на подальше створення умов для гармон╕йного духовного та ф╕зичного розвитку молод╕. З ц╕╓ю метою були вишукан╕ вс╕ можливост╕ для реставрац╕йних ремонтних роб╕т прим╕щення центрального стад╕ону « Колос».
На стад╕он╕ зак╕нчено ремонт та установлено кам’янку в саун╕, п╕дс╕яно газон футбольного поля, полагоджен╕ лавочки для сид╕ння на трибунах, проведена розм╕тка водоемульс╕йною фарбою б╕гових дор╕жок та площадок для волейболу, висаджено клумби на територ╕╖ стад╕ону, проведено кронування авар╕йних дерев навколо територ╕╖, в╕дремонтовано дах на гаражному прим╕щенн╕, виведено воду на вулицю для техн╕чних потреб, встановлено металопластиков╕ в╕кна.
Не залишаються поза увагою ╕ питання духовност╕
Як ви зна╓те, в комунальн╕й власност╕ м╕ста перебува╓ Свято-Тро╖цький Собор. На сес╕╖ м╕сько╖ ради було створено ком╕с╕ю з питань добудови Собору. За висновками ком╕с╕╖ в першу чергу сл╕д було влаштувати покриття даху навколо купола, який руйну╓ться. Для облаштування даху необх╕дн╕ були кошти, в зв’язку з чим м╕ська рада звернулася за допомогою до Всеукра╖нського фонду пам’яток арх╕тектури ╕м. Олеся Гончара, оск╕льки кошт╕в, як╕ над╕йшли на благод╕йний рахунок при Яготинськ╕й ЖЕК не вистача╓. Сума вартост╕ буд╕вельних роб╕т для добудови Собору станом на 22.06.2009 зг╕дно кошторису становила 3788,958 тис. грн. (наявний позитивний висновок державно╖ експертизи вказаного кошторису).
В перерахунку ц╕н на 2012 р╕к кошторисна варт╕сть добудови об'╓кта ор╕╓нтовно складала 3622,146 тис. грн., сюди входить: буд╕вля Собору, буд╕вля дзв╕ниц╕, допом╕жн╕ споруди (топкова, вбиральня), електричн╕ мереж╕ 0,4 кВ, пожежний захист, мереж╕ водопостачання та водов╕дведення, газопостачання, благоустр╕й, обгородження парканом.
Протягом 2012 року на зазначений рахунок над╕йшли благод╕йн╕ кошти в╕д прихожан церкви, прац╕вник╕в управл╕ння Пенс╕йного фонду у Яготинському район╕, прац╕вник╕в апарату Яготинсько╖ м╕сько╖ ради, громади Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Ки╖вського патр╕архату та Всеукра╖нського фонду в╕дтворення видатних пам’яток ╕сторико-арх╕тектурно╖ спадщини ╕мен╕ Олеся Гончара.
Частину благод╕йних кошт╕в, що над╕йшли, використано на ремонт покр╕вл╕ храму, яка прот╕кала ╕ це загрожувало руйнац╕╓ю внутр╕шн╕х конструкц╕й. П╕дрядником зг╕дно укладеного договору (ПП Довгий А.М.) були виконан╕ роботи по ремонту даху храму на загальну суму 36 853,78 грн.
За пер╕од з кв╕тня 2012 по грудень 2013 року м╕ською радою та Яготинською ЖЕК понесен╕ витрати на утримання та охорону храму в сум╕ 136 690 грн.
Станом на 01.11.2014 року залишок кошт╕в на благод╕йному рахунку склада╓ 153 263,57 грн. Проте, за вказан╕ кошти завершити буд╕вництво храму неможливо.
Звернення до ╕нших благод╕йних фонд╕в про надання допомоги у буд╕вництв╕ храму позитивного результату не дали.
За приблизними п╕драхунками фах╕вц╕в для завершення буд╕вництва споруди з урахуванням благоустрою територ╕╖ та зведенням паркану необх╕дно не менше 4 млн. грн..
У зв’язку з цим у вересн╕ м╕сяц╕ поточного року Яготинська м╕ська рада ╕н╕ц╕ювала питання перед Ки╖вською обласною радою щодо можливост╕ повернення об’╓кту незавершеного буд╕вництва у сп╕льну комунальну власн╕сть територ╕альних громад с╕л, селищ, м╕ст Ки╖всько╖ област╕.
Ки╖вська обласна рада сво╖м листом, який над╕йшов до м╕сько╖ ради в жовтн╕ 2014 року, просить розглянути можлив╕сть повернення об’╓кта у сп╕льну комунальну власн╕сть територ╕альних громад с╕л, селищ, м╕ст Ки╖всько╖ област╕ з метою подальшого застосування процедури повернення у власн╕сть рел╕г╕йно╖ громади, як передбачено ст. 17 Закону Укра╖ни «Про свободу сов╕ст╕ та рел╕г╕йних орган╕зац╕й, тобто культов╕ буд╕вл╕ ╕ майно, як╕ становлять державну власн╕сть, передаються орган╕зац╕ями, на баланс╕ яких вони знаходяться, у безоплатне користування або повертаються у власн╕сть рел╕г╕йних орган╕зац╕й безоплатно за р╕шеннями обласних, Ки╖всько╖ та Севастопольсько╖ м╕ських державних адм╕н╕страц╕й.
На чергов╕й сес╕╖ Яготинсько╖ м╕сько╖ ради це питання буде розглянуте.

Хоча за ц╕ роки зроблено немало, але я розум╕ю, що потр╕бно зробити ще набагато б╕льше.

ШАНОВН╤ ЯГОТИНЦ╤!

У зв╕т╕ я зупинилась на найб╕льш значущих надбаннях та проблемах м╕ста.
Дякую вс╕м, хто не т╕льки на словах, а й конкретними справами розбудову╓ та прикраша╓ св╕й будинок, св╕й дв╕р, вулицю, наше м╕сто, хто працю╓ на п╕дпри╓мствах, буду╓, ремонту╓, прибира╓, вчить та вихову╓ наших д╕тей, хто л╕ку╓, хто долуча╓ до культурних ц╕нностей. Кожен з нас хоче бачити Яготин заможним та процв╕таючим, а себе в ньому – щасливим й забезпеченим.
Щиро бажаю, щоб вс╕ позитивн╕ здобутки ╕ досв╕д ми продовжили та примножили. ╤ робили це кожного року ╕ щодня.
Доброго вс╕м здоров’я, наполегливост╕, завзяття у так╕й потр╕бн╕й справ╕.


ЗВ╤Т М╤СЬКОГО ГОЛОВИ 2013 Р╤К32кБ
Скачати


ЗВ╤Т М╤СЬКОГО ГОЛОВИ за 2012 р╕к23кБ
Скачати


ЗВ╤Т М╤СЬКОГО ГОЛОВИ за 2011 р╕к31кБ
Скачати


            


© 2013 Розробка та техн╕чна п╕дтримка ╤СП Т╤М. Вс╕ права застережено. Сайт працю╓ на основ╕ CMS "Adviser".
При повному або частковому використанн╕ матер╕ал╕в, що розм╕щен╕ на сайт╕, посилання на сайт обов'язкове.
В╕дпов╕дальн╕сть за достов╕рн╕сть матер╕ал╕в поклада╓ться на ╖х автор╕в. Адм╕н╕страц╕я сайту не завжди под╕ля╓ думку автор╕в наведених матер╕ал╕в.